Як полагодити снігохід.

Конструктивне пристрій снігоходів нагадує пристрій аналогічних вузлів і деталей мотоциклів, скутерів, квадроциклів. Тому, так само як і решта мототехніка, снігоходи піддаються ремонту своїми силами. Головне - знання технічної частини, трохи кмітливості і хороший інструмент.
Вам знадобиться
  • - комплект інструментів;
  • - запасні частини;
  • - витратні матеріали;
  • - комплект ремонту облицювань
Інструкція
1
Якщо двигун не запускається, але стартер його крутить, насамперед перевірте рівень палива в баку. Потім переконайтеся в цілісності та герметичності паливного шланга. При необхідності зніміть його і продуйте стисненим повітрям для усунення засмічень. Якщо це не допоможе, виверніть свічки запалювання. Якщо їх дві, попередньо позначте їх. Зніміть з них високовольтні дроти, а потім ключем виверніть їх з свічкового каналу. Очистіть свічки від нагару металевою щіткою. Якщо вони вологі, протріть їх насухо. Переконайтеся, що зазор відповідає нормі.
2
Якщо попередні перевірки не допомогли, перевірте затягування головки блоку циліндрів. Розхитані гайки можуть призвести до втрати ступеня стиснення. Огляньте прокладку головки блоку і замініть її, якщо вона зносилася або пошкоджена. Для перевірки ступеня зарядки акумулятора включіть світло. Якщо він горить слабо або не горить взагалі - акумулятор розряджений. Запустіть двигун за допомогою запасного акумулятора або кік-стартера.
3
При постійному перегрів двигуна перевірте рівень охолоджуючої рідини і долийте її при необхідності. Якщо двигун не розвиває достатньої потужності при роботі, прогрійте його до робочої температури. Якщо в повністю прогрітому стані його потужність все ж буде недостатньою, відрегулюйте натяг клиновидного ременя.
4
Перевірте натяг ременя і у випадку, коли двигун працює, а снігохід відмовляється їхати. Крім того, в цьому випадку огляньте гусеницю і приберіть з неї всі сторонні предмети, що застрягли в ній. Огляньте її приводний механізм на предмет наявності пошкоджень. Якщо двигун погано переключається на більш високу або більш низьку передачу, якщо провідна ланцюг почала шуміти і вібрувати, значить, клиновидний ремінь зношений або пошкоджений. Замініть його.
5
У разі дрібних пошкоджень деталей пластикової облицювання снігохода зніміть їх і обробіть пошкоджені ділянки наждачним папером. Заповніть всі вм'ятини, подряпини і порізи герметизуючою мастикою і прикладіть латку до місця пошкодження із зворотного боку панелі облицювання. Латку міцно зафіксуйте клейкою стрічкою і покрийте герметиком. Після повного висихання герметика вирівняйте поверхню наждачним папером, заґрунтуйте і пофарбуйте ремонтовану деталь.