Як виростити цуценя лайки.

Лайки - порода собак з волелюбним характером, яким до вподоби підкорення територій і полювання. В лайках закладено потенційне прагнення до лідерства. Але, як і всім лідерам, цим собакам потрібен вектор, який повинен задати господар.
Інструкція
1
Не заводьте лайку тільки через зовнішньої краси собаки або моди на них. Якщо ви не мисливець, а домосід, доречніше подумати про чотирилапими друга іншої породи, більш відповідному до вашого способу життя. Фахівці не рекомендують заводити лайку в квартирі. Краща місце існування для цієї собаки - будинок з великою ділянкою. Лайки за природою своєю активні, вимагають уваги; до речі, вони дуже багато гавкають, так що квартирні умови можуть викликати дискомфорт і собаки, і господаря.
2
Не забирайте цуценя від матері в перші півтора місяця його життя. Як тільки він опиниться в вашому домі, укладіть його на теплу підстилку, бажано, щоб вона мала материнський запах. Якщо ви взяли цуценя восени або взимку, нехай перші тижні життя на новому місці він проведе не в будці на вулиці, а в будинку, щоб він не захворів. Цуценята лайки чутливі до захворювань, тому з раннього віку їх необхідно прищеплювати. Про підходящому часу для тієї чи іншої щеплення дізнайтеся у ветеринара або заводчика.
3
У міру дорослішання зменшується частота годування цуценя: від 5 разів на добу в двомісячному віці до 2 разів на добу в однорічному. Після того як щеня кидає пити материнське молоко, Прикормлюємо його відвареної яловичиною і рибою. Не давайте цуценяті гризти пташині кістки, а ось сирі яловичі принесуть його зубам користь. Не годуйте його сирою свининою, з обережністю підгодовуйте молочними продуктами. Раціон повинен бути збалансований в залежності від активності вихованця, тому питання харчування обговоріть з ветеринаром або досвідченим лайчатніком. Завжди тримайте щенячью миску в чистоті, а недоїдений корм викидайте.
4
Починаючи з 2-3 місяців, привчайте цуценя до простих командам. Вони необхідно для того, щоб собака росла більш-менш дисциплінованою. Досвідчені собаківники рекомендують з 3-4 місяців брати цуценя з собою в ліс. Заохочуйте кожну його спробу пополювати, навіть вдома давайте йому можливість похвалитися знайденим трофеєм. Для цього купуйте майбутньому мисливцеві якнайбільше іграшок. Це захистить вашу меблі та книги від лап і зубів вихованця, а заодно і займе собаку, поки вас не буде поруч. Щодня приділяйте кілька годин іграм і кілька хвилин дресируванню.
Від правильного догляду та годування цуценя залежить здоров'я собаки і відповідні породі якості. Купуючи цуценя, потрібно завжди консультуватися з заводчиком даної породи про особливості годівлі. Особливо це важливо в перші дні, коли щеня відчуває стрес від зміни обстановки і може загинути від неправильного годування.
Інструкція
1
Після того, як ви принесли цуценя додому, потрібно строго дотримуватися всіх рекомендацій заводчика. Годівля повинна відбуватися тільки їжею, яка найбільш звична для маленького цуценяти.
2
Якщо щеня перебував з матір'ю і його від неї щойно відняли, він буде тужити, і це цілком природно. Поганий апетит може обумовлюватися зміною обстановки. Через 3-5 днів щеня звикне, і з його годуванням не буде проблем.
3
Всю нову їжу в раціон потрібно вводити дуже поступово. Харчування цуценя має бути повноцінним. Перегодовування дуже шкідливий, тому годувати краще часто 5-6 разів на день, але маленькими порціями.
4
Після акліматизації цуценя в нових умовах потрібно поступово вводити в раціон м'ясо, обов'язково у відварному і подрібнений вигляді. Роздрібнюють його м'ясорубкою або блендером. Риба в перший час також повинна бути відвареної і размельченной. В раціоні повинні бути присутніми - свіже молоко, крупи, яйце, сир.
5
Вітаміни та мінеральні добавки можна вводити в раціон тільки після консультації з ветеринаром.
6
Виводити на прогулянку необхідно після отримання цуценям всіх основних щеплень, терміни яких вам також вкаже ветеринарний лікар.
7
Якщо у вас виникають якісь питання по відношенню виховання цуценяти, завжди звертайтеся за консультацією до заводчику даної породи. При підозрі на неполадки зі здоров'ям - тільки до ветеринарного лікаря.
8
У цуценя в квартирі має бути своє місце. Ніяким командам вчити не рекомендується до 6-7 місяців. Все має відбуватися тільки в ігровій формі.
9
Розмовляйте з цуценям тільки ласкаво, ніколи не підвищуйте голос, це приведе надалі до повного непослуху. Не дозволяйте нікому з домашніх підвищувати голос на цуценя.
10
Коли ви почнете курс дресирування, найстрашнішим покаранням може бути легкий ривок повідця і команда «фу».