Як налаштувати супутникову антену Golden Interstar.

Супутникові антени Golden Interstar є офсетними. Їх встановлення та налаштування здійснюється за тими ж правилами, що і налаштування всіх антен цього типу. Лінійка випускаються типорозмірів дозволяє підібрати антену для прийому сигналу будь-якої сили.
Вам знадобиться
  • - супутникова антена Golden Interstar;
  • - набір супутникового обладнання (конвертор, мережева карта, антенний кабель);
  • - комп'ютер з виходом в інтернет.
Інструкція
1
Визначте напрям на супутник. Для цього скористайтеся програмою Satellite Antenna Alignmen (SAA). Відкрийте програму. Пошукайте у списку супутник, на який ви збираєтеся налаштовувати антену, і клацніть по ньому мишею. Його координати введуться у вікно праворуч. Якщо супутника в списку немає, введіть його координати вручну, відшукавши їх на сайті http://www.lyngsat.com або на будь-якому іншому.
2
Введіть у SAA координати вашого будинку. Їх можна відшукати в меню «Міста Росії» або визначити за допомогою географічної карти, GPS-навігатора або сайту http://api.yandex.ru/maps/tools/getlonglat/. Після введення даних програма видасть азимут і кут місця шуканого супутника.
3
Пройдіть в меню «Азимут на сонці» і «Офсетна антена», де вказано час знаходження сонця в одному азимут із супутником і кут підйому антени. Дочекайтеся того часу, коли сонце буде знаходитися в шуканої точці, і визначте на місцевості який-небудь орієнтир, який збігається з положенням сонця - верхівка дерева, фрагмент даху будівлі та ін. Цей орієнтир дасть можливість настроювати антену в будь-який час, незалежно від положення сонця .
4
Приєднайте до антени азимутально-кутовий механізм і кронштейн для кріплення конвертора, діючи в строгій відповідності з інструкцією. Закріпіть на стіні будинку у відкритому для сигналу місці Г-подібний кронштейн. Надягніть на нього антену і злегка затягніть болти кріплення.
5
Закріпіть в кронштейні антени конвертор - досить міцно, щоб він не вагався; і одночасно не так сильно, щоб не було перешкод повороту і осьовому зміщенню конвертора.
6
Вставте в комп'ютер мережеву карту і встановіть для неї ПЗ. Підключіть один кінець кабелю до конвертору, інший - до виходу мережевої карти. Підготовку кінців кабелю і приєднання до них конекторів здійснюйте відповідно до інструкції.
7
Зорієнтуйте антену по азимуту на маяк, який був обраний в кроці 3, і затягніть болти горизонтального зсуву.
8
Для орієнтації антени у вертикальній площині прикладіть до її лицьовій стороні по вертикальній осі рівну рейку, яка повинна утворювати з горизонтом кут, рівний куту підйому антени. Якщо необхідне значення кута близько до 90 ° (+/- 1-2 °), антену у вертикальній площині можна виставити за допомогою одного схилу, злегка скоригувавши кут нахилу рейки в ту або іншу сторону від вертикалі. Якщо кут підйому відрізняється від 90 ° значно, скористайтеся підвісним кутоміром або транспортиром, прикладаючи його до рейки.
9
Після грубої установки антени спробуйте зафіксувати сигнал. Найзручніше це робити за допомогою сатфайндера - приладу для пошуку сигналів з супутників. Залежно від конструкції прилад може підключатися до конвертора або в розрив антенного кабелю між конвертором і мережевою картою. В інструкціях до приладів викладається точний порядок дій, який необхідно виконувати для пошуку сигналу.
10
Якщо сатфайндера в наявність немає, зафіксуйте сигнал за допомогою комп'ютера. Для цього відкрийте програму-тюнер мережевої карти і введіть у неї параметри сигналу, які можна взяти на сайті lyngsat.com. У тому випадку, якщо антена виявилася зорієнтованості досить точно, індикатор програми відразу покаже наявність сигналу. Якщо сигнал відсутній, змінюйте орієнтацію антени невеликими зсувами по горизонталі і вертикалі - до тих пір, поки сигнал НЕ буде зафіксований.
11
Після фіксації сигналу виконайте точну орієнтацію антени. Для цього виключіть можливість зміщення антени у вертикальній площині, затягнувши відповідні болти, і зміщайте антену в горизонтальній площині, поки не знайдеться положення, при якому сигнал буде максимальним. Після цього затягніть болти горизонтального зсуву і ослабте кріплення вертикальної орієнтації. Злегка нахиляючи антену вгору і вниз, знайдіть положення максимального сигналу. Після закінчення настройки, щільно затягніть всі болти кріплення антени.