Як виростити ананас з плоду.

Ананас представляє собою багаторічна плодова рослина, яка відноситься до сімейства бромелієвих. Його батьківщиною вважаються напівпосушливі райони на північному сході Бразилії, Південної Америки, Парагваї і Гвіані. Ананас можна виростити в домашніх умовах, використовуючи розетку листя в якості посадкового матеріалу. Здивуйте своїх рідних і близьких таким екзотичним подарунком, вирощеним власними руками.
Вам знадобиться
  • - ананас;
  • - ніж;
  • - активоване вугілля або зола;
  • - горщик;
  • - грунтова суміш.
Інструкція
1
Насамперед виберіть відповідний стиглий ананас, шкірка плода повинна мати золотисто-жовтий колір, ні в якому разі не зелений і не коричневий, без вм'ятин і слідів гнилі. Листя повинні бути зелені і тверді, здорові (без темних і жовтих плям). Найкраще придбайте відразу два ананаса, це дасть вам більше шансів для вирощування екзотики в кімнатних умовах.
2
Візьміть гострий ніж і розріжте ананас, залиште тільки розетку листя. Повністю зчистіть м'якоть з метою запобігання гниття після посадки. Потім акуратно зріжте самий низ крони до появи кіл або точок на поверхні стебла, намагайтеся не пошкодити зачатки коренів. Підвісьте цю частину і залиште на ніч, щоб вона могла трохи підсохнути.
3
Зніміть кілька нижніх листків, оголивши тим самим два-три сантиметри ствола верхівки. У підстави можна помітити невеликі коричневі корінці, рости вони не будуть, але все ж будьте обережні, не пошкодите їх.
4
Найпростіший і надійний спосіб пророщування коріння - опустити стовбур на три сантиметри в темну скляну ємність з відстояною водою. Тримайте посудину подалі від опалювальних приладів і протягів, уникайте різких перепадів температур. Раз на два дні міняйте воду на свіжу.
5
Після того, як розетка ананаса випустила міцні корінці, можна приступати до висаджування в землю. В якості ґрунтової суміші відмінно підійде швидко дренированная грунт (готові суміші для кактусів або бромелієвих). Можна приготувати субстрат самостійно, він повинен складатися з однієї частини торфу, двох частин перегною і однієї частини піску з кислою реакцією середовища.
6
Діаметр горщика повинен відповідати діаметру крони верхівки (приблизно п'ятнадцять сантиметрів). Перевірте наявність дренажних отворів на дні горщика, якщо такі відсутні - виконайте самостійно за допомогою нагрітого шила. На дно горщика покладіть шар керамзиту (два-три сантиметри) і заповніть грунтовою сумішшю. Висадіть верхівку ананаса, полийте і поставте на світле місце.
7
Слідкуйте за тим, щоб земля перебувала у вологому стані (але не мокра), поливайте помірно теплою водою. Через пару місяців ананас повинен міцно вкоренитися. Видаляйте засохле листя, нові будуть відростати в середині розетки. Раз на рік пересаджуйте рослина в горщик трохи більшого діаметру.