Як робити крижану гірку.

Крижані гірки - джерело радості не тільки для дітей, а й для дорослих. Катання з гір завжди було традиційної російської забавою. У більшості міст Росії взимку будують цілі льодові містечка, але іноді, щоб не ходити далеко, можна побудувати невелику гірку на дитячому майданчику біля будинку або на дачній ділянці.
Інструкція
1
Бажано, щоб гірка розташовувалася на підвищенні. Якщо природних підвищень на обраної вами майданчику немає, зробіть штучну насип, наприклад, з піску. Можна також зробити для гірки дерев'яний каркас з брусків і дощок, з драбинкою, перилами, дощатим спуском.
2
Але якщо ви не маєте в своєму розпорядженні достатніми ресурсами - для вас стане найпростішим варіантом звичайна снігова гірка. Для того, щоб зробити її, потрібно нагребти достатня кількість снігу, вирівняти його, сформувати гірку і залити її водою.
3
Краще робити гірку під час відлиги, коли сніг важкий і липкий. Зроблений вами сніговий «курган» необхідно буде утоптати і залишити на час, щоб він осел і злежався до більш щільної маси. Висота гірки буде залежати від того, діти якого віку будуть на ній кататися - для малюків не більше метра, для старших дітей - 1,5-2 метра висоти. Поверхня спуску повинна бути рівною, бордюри необхідно зробити досить високими. Зверніть увагу на кут спуску - якщо він буде більше 40 градусів, гірка стане травмоопасной.
4
Заливати гірку треба в морозну погоду. Просто залити її з відра і шланга - погана ідея, велика маса води, особливо під напором, просто промиє сніг, утворивши ями. Трудомісткий, але безпрограшний варіант - звичайна садова лійка. Можна лити воду на плоску поверхню, з якою вона буде стікати на сніг - на шматок фанери або широку лопату. Іноді рекомендують накрити гірку великий ганчіркою і заливати через неї - вода буде рівномірніше розподілятися по снігу. Якщо ж нічого подібного під рукою у вас немає, наберіть у відро з водою снігу з найближчого замету, перемішайте палицею і рівномірно покривайте гірку вийшла сніжної кашкою. Вирівняйте поверхню і залиште гірку на ніч для замерзання, а на наступний день обмажте її сніжною кашею знову і дайте замерзнути остаточно. Від спуску можна водою або тієї ж сніжною кашею зробити крижану доріжку, щоб катаються проїжджали подалі.
5
Поверхность спуску необхідно буде утримувати в порядку, стежачи, щоб на ній не утворювалися вибоїни.
Крижана фігура - прекрасна прикраса двору або саду в зимовий час. Багато хто вважає, що виконати подібний шедевр можуть тільки професіонали. Насправді, це далеко не так. Практично будь-яка людина при бажанні зможе зробити таке оригінальна прикраса.
Вам знадобиться
  • Лід, ручна пила або бензопила, пластилін, скребок, долото, стамеска, наждачний круг, вода.
Інструкція
1
Основа будь крижаної фігури, звичайно ж, лід. Отримати його зовсім не складно. Знайдіть будь замерзлий водойму зі стоячою водою (річка не підходить, тому там низ льоду деформується плином), випиляєте великий куб або невеликі цеглини (це залежить від товщини льоду). Водопровідна вода для створення крижаних скульптур не підійде, в ній багато домішок і лід буде мутний.
2
Придумайте, яку крижану фігуру ви хочете зробити. Зліпити з пластиліну її макет. Розміру макета може бути зовсім маленький, адже він необхідний тільки як наочний посібник.
3
Визначтеся з розміром фігури. Якщо лід у вас невеликими шматками, то зробіть з них куб або прямокутник (залежить від того, яку фігуру хочете зробити). Виконується це так: укладаєте шарами цеглини, як у звичайній кладці, але кожен шар з усіх боків поливаєте водою. Дайте застигнути воді.
4
Переодягніться в зручну і теплий одяг, рухатися треба буде багато, тому ви повинні відчувати себе комфортно. На створення однієї крижаної фігури йде від декількох годин до декількох днів, не допустите переохолодження.
5
Прибрати великі шматки льоду можна за допомогою ручної пилки або бензопили. Якщо такого інструменту немає під рукою, то можна обійтися і без нього, тоді ви витратите трохи більше часу.
6
Візьміть пару скребків (один кутовий, другий прямий). Прямим скребком відколюйте шматки льоду, а кутовим - обточувати фігуру , наносите борозни і смуги. Можна також взяти будь-який інструмент для деревообробки та працювати тим, чим вам буде зручніше. Деякі люди використовують стамеску або долото, імпровізуйте з інструментами. Періодично порівнюйте оригінал з пластиліновим макетом.
7
Ваші інструменти будуть дуже швидко тупіться, тому періодично заточувати їх за допомогою наждачного круга чи інших пристосувань.
8
Коли фігура буде готова, облийте її водою і дайте замерзнути. Якщо ви хочете зберегти її на всі зимові місяці, відразу після поливання накиньте поліетилен і ретельно притисніть його до фігури.
Зверніть увагу
Працювати потрібно тільки при морозі від -2 ° C.
Корисна порада
Якщо ви хочете зробити кольорову крижану фігуру, то додавайте фарбу тільки у внутрішні шари, зверху вона стече.