Як записати аудіокнигу.

Сучасна людина все частіше віддає перевагу аудіокнигу традиційному паперовому виданню. Адже таку книгу можна «читати» де завгодно, вона не займає багато місця і не призводить до втоми очей.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - текст твору;
  • - програми для читання тексту/для звукозапису;
  • - навушники з мікрофоном.
Інструкція
1
Ви можете записати аудіокнигу самостійно. За допомогою пошукових систем знайдіть електронний примірник потрібного твору. Якщо воно відсутнє в інтернеті (хоч і рідко, але таке все ж буває), відскануйте його з книги. Потім за допомогою програми ABBYY FineReader розпізнає текст відсканований текст.
2
Далі скачайте одну з програм, що перетворюють текстові файли в звукові. До найпростішим популярним безкоштовним програмам такого типу відносяться Govorilka, Ice Book Reader, NextUp TextAloud. Встановіть одну з них на свій комп'ютер. В описі програми уточніть, чи є голосовий движок в основному архіві, або його потрібно завантажувати окремо. Основні типи голосових движків для подібних програм - Acapela і Alyona. Якщо вони відсутні в базовій версії, скачайте їх окремо і встановіть згідно інструкції.
3
Далі відкрийте програму і скопіюйте туди текст вашої книги. У налаштуваннях виберете голос (чоловічий чи жіночий), тембр голосу, швидкість читання. Все інше програма зробить за вас. В кінці роботи збережіть записаний файл на жорсткий диск або знімний носій.
4
Але якщо вам потрібно записати роман у віршах, даний варіант створення аудіокниги не підходить. Справа в тому, що програми, розроблені для читання тексту, добре записують прозові твори. Але належним чином інтонувати вірші, особливо зі складною пунктуацією, їм поки не вдається.
5
Щоб перетворити в аудіоформат ліричний твір самостійно, зачитайте його з потрібним виразом. Умовно розділіть ваш текст на уривки. Кілька разів прочитайте кожен з них. Потім закрийте двері, вікна, постарайтеся мінімізувати навколишні шуми.
6
Далі візьміть навушники з мікрофоном і підключіть їх до комп'ютера. Використовуйте стандартну функцію «Звукозапис», яка знаходиться в меню «Пуск». Прослухайте вийшов уривок. Якщо ваш голос звучить занадто тихо, збільште гучність.
7
При наявності великого числа сторонніх шумів скористайтеся спеціалізованою програмою для обробки звукових файлів (Sound Forge, Free Audio Recorder, Total Recorder та ін.). З її допомогою ви зможете не тільки видалити шуми, але й супроводити свою аудіокнигу спокійною музикою, шумом прибою і т.д.