Як записати двосторонній DVD. Як записувати на двох сторонній диск.

Двосторонні DVD-диски зазвичай використовують для запису файлів великого обсягу. Іноді диски подібного формату застосовують для створення копії носія, призначеного для використання спільно з ігровими приставками.
Вам знадобиться
  • - Nero Burning Rom;
  • - Burnaware Professional.
Інструкція
1
Використовуйте програму Nero Burning Rom для запису двосторонніх DVD-дисків. Встановіть цю програму. Перезавантажте комп'ютер. Запустіть ярлик утиліти, розташований на робочому столі. Якщо він не був створений автоматично, відкрийте папку Program Files, перейдіть в каталог Nero і виберіть потрібний файл.
2
Натисніть кнопку DVD-Rom (ISO). У вкладці, «мультисессії» виберіть параметр створення диска. Якщо ви записуєте звичайний DVD з даними, включите підтримку однойменної функції. Якщо ж ви хочете створити копію ігрового диска, відключіть можливість додавання файлів.
3
Відкрийте вкладку «Наклейка». Введіть назву диска у відповідне поле. Перейдіть до вкладці «Запис». Поставте прапорець навпроти пункту «фіналізувати диск». Виберіть підходящу швидкість запису болванки.
4
Натисніть кнопку «Новий» і дочекайтеся відкриття наступного меню. Перемістіть потрібні файли, використовуючи меню програми Nero. У нижній частині робочого вікна виберіть пункт DVD9. Це необхідно в тому випадку, якщо ви записуєте образ диска або файли великого об'єму.
5
У тій ситуації, коли вам необхідно просто записати комплект різних файлів на двосторонній DVD-диск, вкажіть пункт DVD5 і запишіть окремо кожну сторону.
6
Після підготовки файлів до запису натисніть кнопку «Прожиг зараз». Через деякий час відбудеться автоматичне відкриття лотка DVD-приводу. Переверніть диск і натисніть кнопку «Продовжити». Дочекайтеся завершення запису другої сторони болванки.
7
Якщо ви віддаєте перевагу використовувати безкоштовні утиліти, запишіть інформацію на диск за допомогою програми Burnaware Professional. Не використовуйте двосторонні диски для створення Мультізавантажувальний носіїв. Часто це призводить до втрати важливих файлів під час запису диска.
Незважаючи на те, що DVD- диски поступово здають свої позиції, а на зміну їм приходять куди більш місткі USB-накопичувачі, багато хто так і не відмовилися від цього типу носіїв. Але для того, щоб вміти використовувати можливості DVD-дисків в повну силу, необхідно навчитися записувати на них інформацію. Багато зіткнулися з проблемою правильного запису на двосторонні болванки, а хтось так і не зміг освоїти цей процес для двошарових дисків.
Вам знадобиться
  • Nero Burning Rom
  • WinRar
Інструкція
1
Якщо вам потрібно просто заповнити двосторонній диск даними, то ваші дії не будуть відрізнятися від звичайного запису диска. Вставте болванку в ваш привід і запустіть програму NERO. Виберіть один з варіантів запису диска. Вкажіть файли, які потрібно записати на диск. Натисніть «прожиг». Дочекайтеся завершення операції. Після завершення запису ваш привід автоматично відкриється, дозволивши вам дістати диск. Переверніть диск і вставте його в привід іншою стороною.
2
Повторіть всі дії з першого кроку, обравши другий комплект файлів для запису.
3
Якщо ж вам необхідно записати одну програму або файл, який не поміщається на одну сторону DVD-болванки, то все трохи складніше. Щоб уникнути плутанини створіть архів, що містить файл або папку з файлами. При його створенні розбийте його на кілька частин. Досить буде двох частин, розмір яких не перевищує 4,5 Гб. Це можна зробити найпопулярнішим архіватором WinRar або програмою Total Commander.
4
В результаті ви отримали комплект файлів, які можна без зусиль записати на двосторонню болванку. Щоб уникнути плутанини з назвою частин і їх розташуванням, розподіліть файли в порядку зростання. Пам'ятайте, що для об'єднання архівів в один файл вам будуть потрібні абсолютно всі частини.