Як плести фенечки з бісеру. Що можна зробити з бісеру.

Один з досить поширених способів виготовлення плоских браслетів з бісеру полягає в плетінні їх на верстаті. Ця технологія дозволяє робити ефектно виглядають фенечки зі складними візерунками. Верстат для такої роботи можна виготовити за декілька хвилин.
Вам знадобиться
  • - бісер;
  • - нитки;
  • - тонкі голки;
  • - віск;
  • - верстат для плетіння;
  • - схема візерунка.
Інструкція
1
Перед початком роботи зробіть схему візерунка, який прикрашатиме вашу фенечку. Орнамент можна намалювати на папері в клітку, оскільки при плетінні на верстаті кожна бісерина буде відповідати одній клітці візерунка. На браслеті непогано виглядатимуть неширокі схеми для вишивки хрестиком або візерунки для в'язання.
2
Якщо у вашому розпорядженні не виявилося готового верстата, зробіть його. Для цього буде потрібно дошка, довжина якої повинна бути більше довжини готового браслета і зав'язок сантиметрів на шість. Вбийте цвяхи по обох кінцях дошки так, щоб за них можна було закріпити нитки, які будуть основою вашого плетіння. Число цвяхів на кожному кінці дошки повинно бути не менше кількості рядів в майбутньому браслеті.
3
Натягніть на цвяхи нитки основи. Ниток повинно бути на одну більше, ніж рядів в Фенечке. Відріжте робочу нитку, на яку ви будете нанизувати бісер і натріть її воском. Після такої обробки вона стане менше плутатися.
4
Всуньте робочу нитку в голку і зав'яжіть вузлом її кінець на основі того ряду, з якого будете починати плетіння. Якщо почати плести з найближчого ряду, ширина фенечки буде однаковою по всій довжині. Якщо ж закріпити кінець робочої нитки на одному з рядів біля центру, браслет буде звужуватися по краях.
5
Одягніть на робочу нитку дві бісеріни фонового кольору, якщо браслет містить парну кількість рядів. Для того щоб почати плести сужающуюся по краях фенечку з непарною кількістю рядів, буде потрібно три бісеріни. Якщо ви робите прямокутний браслет однакової ширини, наберіть стільки бісерин, скільки рядів містить майбутній виріб.
6
Покладіть робочу нитку з бісером поверх основи перпендикулярно її напрямку так, щоб кожна бісерина потрапила між двома нитками. Просмикніть голку крізь все бісеріни по напрямку до себе так, щоб робоча нитка пройшла під основою. Якщо ваш браслет звужується по краях, збільште кількість бісерин у другому стовпчику на дві штуки. Розширюйте фенечку, поки не наберете кількість бісерин, відповідне кількості рядів.
7
Для того щоб отримати на браслеті візерунок, який ви вибрали для плетіння, звіртеся зі схемою і наберіть на нитку потрібну кількість бісерин фонового кольору. У відповідності зі схемою додайте бісер того відтінку, яким будуть набиратися елементи візерунка. Нескладно запам'ятати кількість і колір бісерин, які потрібно нанизати для створення геометричного орнаменту. Якщо ви плетете більш складний візерунок, покладіть лінійку на схему і наведіть її так, щоб бачити саме той стовпець, який ви набираєте.
8
Закінчивши плетення, закріпіть робочу нитку кількома вузлами і розріжте нитки основи. Можете натерти залишки основи воском, скрутити їх в три джгута і заплести кіскою.