Як відкрити інтернет-порт.

Порт - системний ресурс, який виділяється з додатком, запитувачу доступ в інтернет. Для нормального функціонування програми необхідно, щоб порт був відкритий, інакше з'єднання не буде створено. Відкриття порту можна здійснити стандартними засобами системи.
Інструкція
1
В операційній системі Windows за блокування портів відповідає брандмауер підключення до інтернету. Дана програма використовується для максимального захисту системи від шкідливих програм і зайвих втрат трафіку при роботі в мережі. Брандмауер блокує невживані шлюзи.
2
Перейдіть в меню «Пуск» - «Панель управління». У вікні, клікніть по рядку пошуку і введіть запит «брандмауер». Серед отриманих результатів виберіть «Брандмауер Windows».
3
У лівій частині програми виберіть пункт «Додаткові параметри». Далі клацніть по посиланню «Правила для вхідних підключень», а потім скористайтеся меню «Створити правило».
4
Відкриється вікно майстра створення правил. Вибравши пункт «Для програми», ви зможете відкрити можливість приймати і відправляти дані через вказаний порт. Якщо ви клацніть по посиланню «Для порту», потрібно буде вказати номер відкривається шлюзу. Якщо вам потрібно розблокувати декілька системних ресурсів, введіть потрібний діапазон (наприклад, 51000 - 51005). Через меню «Настроювані» ви можете відкрити доступ на певний порт відразу декільком програмам.
5
Якщо відкритий шлюз більше вами не використовується, його необхідно закрити, щоб не піддавати систему небезпеки. У середній частині вікна «Правила для вхідних підключень» виберіть створене до цього правило для програми, а потім відключіть його за допомогою правої клавіші миші.
6
Стан відкритих портів можна перевірити за допомогою консольної команди netstat. Щоб її ввести, відкрийте консоль через меню «Пуск» - «Всі програми» - «Стандартні» - «Командний рядок».
Зверніть увагу
Відкривайте порти тільки для тих додатків, в безпеці яких ви впевнені.
Корисна порада
Для зручного управління портами існують сторонні додатки. Однією з найпростіших утиліт є Anyports, функціонала якої вистачить будь-якому користувачеві. Програма вміє закривати непотрібні порти, а також зіставляти відкритий шлюз і використовуваний додаток.