Як лікувати опіки від гірчичників.

Гірчичники відносяться до числа доступних і перевірених десятиліттями методів лікування деяких захворювань, серед яких - застуда, бронхіт, м'язові болі. Однак даний препарат аж ніяк не є повністю безпечним і легким у застосуванні. При недотриманні технології його використання можна легко отримати серйозний опік. Справитися з такими наслідками самолікування можна лише за допомогою чітких і оперативних дій.
Вам знадобиться
  • - антисептик;
  • - вода;
  • - стерильна пов'язка;
  • - антигістамінний препарат;
  • - мазь для регенерації тканин .
Інструкція
1
Оцініть візуально ступінь опіку. Якщо ви відчуваєте лише печіння і почервоніння, спробуйте впоратися з проблемою самостійно. Пухирі, багряний колір шкіри, сильний біль, струпи - все це є приводом для негайного звернення до лікаря. Не варто недооцінювати ситуацію: навіть звичайний гірчичник може викликати вельми серйозний опік.
2
Акуратно знявши гірчичник, рясно промийте уражене місце прохолодною водою. Щоб зняти больові відчуття, ви можете підставити місце опіку під несильно струмінь прохолодної води на 5-7 хвилин. Промокніть пошкоджену шкіру чистою (бажано стерильною) серветкою. Уже після цієї процедури ви повинні відчути ендаумент. Якщо ж ситуація, навпаки, погіршується, виклик доктора обов'язковий.
3
Обробіть опік антисептичним препаратом із заспокійливим ефектом, наприклад мирамистином, синтомициновой або фурацилиновой маззю. Накладіть пов'язку і забинтуйте уражене місце, щоб виключити можливі зіткнення з іншими предметами. Всупереч поширеному стереотипу, свіжий опік від гірчичника ні в якому разі не можна змащувати тваринам жиром або іншими жиросодержащие субстанціями. Так ви лише створите на поверхні шкіри плівку, яка «зажене» опік в більш глибокі шари шкіри і посилить ситуацію.
4
Якщо опік супроводжується запамороченням, нудотою, нестерпним свербінням і палінням, цілком можливо, йдеться про алергічної реакції. Прийміть таблетку антигістамінного засобу, випийте теплого чаю або води, лягайте в ліжко і очікуйте лікаря.
5
Якщо ви лікуєте несильний опік самостійно, 2-3 рази на день міняйте пов'язку і контролюйте стан пошкодженої ділянки шкіри. Через 1-2 дня почніть використовувати препарати, що прискорюють регенерацію тканин. Ви можете віддати перевагу аптечним засобам («Пантенол», «Аекол», «Ебермін») або народним методам (масло обліпихи).