Як побудувати каркасний будинок.

Каркасна технологія є найбільш поширеним способом зведення будівельного об'єкта. При наявності базових знань і умінь можна побудувати каркасний будинок своїми руками.

Вам знадобиться

- інструменти; - будівельні матеріали; - будівельний проект або план будинку;

Інструкція
1
Першим етапом будівництва каркасного будинку є вибір проекту, який враховує поверховість майбутнього будинку, площа житлової зони, технологічну складність, інженерні системи. Як правило, поверховість і загальна площа залежить від бажання власника і від його фінансових можливостей. На цьому ж етапі необхідно опрацювати всі інженерні системи: опалення, димохід, вентиляцію, кондиціювання, електропостачання, водопостачання та інші.
2
На другому етапі необхідно погодити проект з архітектурними структурами і отримати дозвіл на майбутнє будівництво. Також проводиться прив'язка конструкції на місцевості. Це необхідно для обліку рельєфу на будівельному майданчику. Рівна поверхня істотно скорочує витрати на зведення будівлі.
3
На третьому етапі проводяться підрахунки необхідних матеріалів і приблизні терміни виконання робіт. Після підрахунків та підготовки будівельного майданчика починається безпосередньо процес будівництва каркасного будинку. Основними елементами даного виду конструкції є проміжна і кутова стійки, нижня і верхня обв'язки, балка перекриття, проемний ригель, кроквяна нога.
4
Найбільш простим варіантом є придбання готових сандвіч-панелей, які збираються в єдину конструкцію. В цьому випадку економляться кошти і час, витрачений на будівництво. Зібраний каркас утеплюється спеціальним матеріалом, завдяки якому зменшуються теплові втрати.
Зверніть увагу

Відмінними перевагами каркасних будинків є можливість прибрати всі комунікації всередину стіни і високі шумоізоляційні властивості.

Корисні поради

Недоліком будівництва будинку з готових панелей є наявність металевих елементів, які при температурних перепадах конденсують вологу. Це, в свою чергу, негативно відбивається на дерев'яних елементах споруди.