Як мотивувати підлітка на навчання.

Людській природі властива потреба в пізнанні. Пубертатний період - дуже відповідальний етап становлення особистості. В цей час відбувається не тільки гормональна перебудова, а й перебудова у взаємодії між інтелектом і емоціями.
Інструкція
1
Заборона - НЕ панацеяОдно з головних протиріч підлітка полягає в тому, що він хоче бути хорошим, але не любить, коли його виховують. Будь-які заборони і грубі втручання в його життя викликають в ньому бурхливе обурення, протест. Якщо категорично вимагати від підлітка щось зробити, швидше за все, він піде наперекір. А якщо ще й підкріплювати вимога погрозами покарання, це лише погіршить ситуацію.
2
З червоним прапором в рукахДайте юному громадянину можливість відчути себе часткою колективу. Саме соціальна мотивація найбільш дієва щодо підлітків. Перебуваючи в колективі, людина відчуває відповідальність перед суспільством за свою діяльність. Розповідайте дитині про героїв і про подвиги, про талановитих артистів та майстрів з «золотими руками». Нехай він надихає ідея про ідеальні досягненнях, подумки порівнюючи себе з одним з героїв. Мотивувати на навчання його буде прагнення відчути то солодке відчуття, коли колектив відгукується про нього добре.
3
Особистим прімеромХоть підліток і прагне показати свою незалежність, він як і раніше дивиться на вас і в деякій мірі вам наслідує. Захоплений ви людина? Якщо ви мовчки й похмуро ходите на роботу, а ввечері «спите» перед телевізором з пляшкою пива, чого доброго навчиться від вас підліток? Займіть активну життєву позицію самі, читайте книги, катайтеся на лижах, грайте в волейбол, вишивайте хрестиком. Згадайте, про що ви самі мріяли в отроцтві, і спробуйте реалізувати вашу мрію. Може бути, ви хотіли вивчити китайську мову? Поставити сценічну мову?
4
Чи не вшир, а вглубьВнімательно поставтеся до внутрішнього світу підлітка, його переживань. Він буде відчувати себе нещасним і самотнім, якщо всі навколо будуть тільки вимагати, але ніхто не поцікавиться тим, чого він хоче і що його турбує. Якщо вам здається, що дитина поводиться погано, спробуйте з'ясувати причини поганих вчинків. За здавалося «лінню» підлітка часто ховається незадоволеність життям, особистісний конфлікт, відсутність нормального контакту з однолітками.
Мотивація підлітка - це використання стимулів, що спонукають його діяти в певному напрямі. Найчастіше підлітків мотивують для хорошого навчання, розвитку, ініціативності і т.д. За допомогою яких стимулів найуспішніше мотивувати підлітка?
Інструкція
1
Застосовуйте як стимул підліткове відчуття дорослості. На розвиток особистості це переживання має колосальний вплив. Підліток відчуває себе дорослим і прагне, щоб його таким визнали. Але яким шляхом дитина піде - залежить тільки від вас. Направте його в потрібне русло: нехай підліток засвоїть установки, норми і цінності суспільства, навчиться використовувати їх в життя. Поясніть, що дорослим його зроблять не алкоголь і сигарети, а самостійність, відповідальність, вміння брати на себе зобов'язання і відповідати за свої слова і вчинки. Цей стимул найзручніше використовувати, спираючись на приклад шановного для підлітка людини.
2
Спілкування для підлітка є найважливішою діяльністю. Допоможіть йому завоювати авторитет серед однолітків. Це послужить для підлітка мотивом подальшої самореалізації. Покажіть дитині, як можна виділитися з натовпу: стати непересічною і неординарною особистістю, вміти знаходити вихід із будь-якої ситуації. Щоб розвинути в ньому ці якості, заохочуйте підлітка на рішення складних, творчих завдань, прояв ініціативи, пошук себе в якій-небудь області.
3
Використовуйте в якості мотивів захоплення підлітків. У цьому віці захоплення дуже сильні і часто змінюють один одного. За припущенням видатного вітчизняного психолога Д.Б. Ельконіна, підлітковий період сензитивен до переходу навчальної діяльності на рівень вище. Це значить, що навчальний процес для підлітка може придбати новий сенс, і він цінуватиме його як можливість самовдосконалення та самоосвіти. Найуспішніше з мотивацією такого роду можуть впоратися авторитетні для підлітка дорослі: улюблені вчителі, захоплені своєю справою батьки і т.д. Головне для нього - особистий приклад. Проте зайве тиск в такій ситуації може привести до зворотного ефекту - підлітковим бунту або апатії. Найбільше до навчальної діяльності близькі інтелектуально-естетичні захоплення, пов'язані з любов'ю до історії, малюванню, радіотехніці, музиці і т.д.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=lxjeFuPIshk