Як зробити водяну помпу. Водяна помпа своїми руками.

Водяний насос - дуже потрібна річ в господарстві. Він особливо корисний для городників і садівників. Звичайно, завжди можна придбати мото помпу в магазині, тим самим позбавивши себе від необхідності туди-сюди бігати по ділянці з водою. Тим не менш, все-таки можна своїми руками спорудити насос, тим самим заощадивши чималу суму грошей.
Вам знадобиться
  • - гальмівна камера;
  • - кульки металеві;
  • - трубки мідні;
  • - епоксидний клей;
  • - автомобільна камера .
Інструкція
1
Візьміть гальмівну камеру, яка вже відслужила свій термін, і розберіть її. Далі необхідно заглушити всі свердловини. Залиште тільки отвір під шток (це буде верхньою частиною). Виконайте в протилежній частині камери внизу кілька дірок під клапани.
2
Візьміть невеликий відрізок мідної або латунної трубки, що має товсті стінки. Підберіть кульку (металевий) з таким же діаметром, щоб він був трохи більше, ніж внутрішній діаметр, який має трубка. Рассверлите на половину довжини трубку за допомогою свердла, що має більший діаметр, ніж кульку.
3
Після цього помістіть поперек отвору і в трубу кульку, а зверху припаяйте шматочок дроту. Таким чином, ви спорудити клапан впускний. У процесі всмоктування тиск знизу підніме кульку, відкриваючи отвір. Отвір буде закриватися з допомогою кульки при тиску зверху, а дріт, яка була припаяна зверху, не дасть йому вискочити з труби.
4
Змайструєте випускний клапан таким же чином, як і впускний. Тільки між кулькою і припаяної дротом необхідно помістити пружину - вона притисне кульку до отвору. Пружина буде стискатися тиском зверху, через що буде відкриватися клапан. Далі необхідно вставити клапани в отвори і посадити їх на епоксидний клей.
5
Далі потрібно взяти відріз камери автомобільної. Виріжте з нього коло (він служитиме мембраною) по діаметру камери гальмівної. Проробіть отвір посередині кола, після чого приклейте до нього з обох сторін по шайбі. Штир з різьбою необхідно вставити в ці шайби, після цього затягнути його за допомогою гайок.
6
Тепер приклейте до низу гальмівної камери сам коло. З'єднайте частину гальмівної камери вгорі з нижньою частиною, пропустивши шток зверху в отвір. Для більшої зручності рекомендується до штоку припаяти ручку.
Зверніть увагу
Збирати техніку своїми руками вкрай небезпечно, тому перш ніж користуватися своїм творінням, надайте фахівцеві оцінити можливості конструкції.
Корисна порада
Якщо ви живете недалеко від невеликого водоймища, то така водяна помпа буде для вас справжньою знахідкою. Так незважаючи всю простоту конструкції, агрегат може давати напір до 4 атмосфер і мати продуктивність в майже 100 тонн на добу.
Водяний насос є потрібною річчю в господарстві. Особливо він корисний для садівників і городників. Досить кинути його в колодязь і підключити до розетки, і насос буде забезпечувати водою всю ділянку. Однак якщо до ділянки електрику не підведена, це може стати великою проблемою. Звичайно, ви можете купити бензинову мотопомпу, позбавивши себе тим самим від необхідності носитися туди-сюди з водою по ділянці. Хоча краще все-таки спорудити ручної насос - заощадите кругленьку суму грошей.
Вам знадобиться
  • - гальмівна камера;
  • - автомобільна камера;
  • - металеві кульки;
  • - мідні трубки;
  • - епоксидний клей .
Інструкція
1
Візьміть відслужила термін гальмівну камеру (наприклад, від вантажівки з пневматичними гальмами). Розберіть її. Далі заглушите всі отвори, залишивши в спокої лише отвори під шток (це стане верхньою частиною). У нижній же частині камери виконайте пару отворів під клапани.
2
Тепер візьміть маленький відрізок латунної або мідної трубки з товстими стінками. Потім підберіть металева кулька такого діаметру, щоб він був трохи більше внутрішнього діаметра трубки. Тепер рассверлите трубку на половину її довжини за допомогою свердла, яке має більший діаметр, ніж кульку. Далі помістіть кулька в трубу і поперек отвору, зверху, припаяйте шматок дроту - це у вас буде випускний клапан. Тиск знизу при всмоктуванні буде піднімати кульку, тим самим відкриваючи отвір. При тиску зверху отвір буде закриватися кулькою, а припаяна зверху дріт не дозволить кульці вискочити з труби.
3
Випускний клапан зробіть подібно впускному. Тільки між припаяної дротом і кулькою помістіть пружину, яка буде його притискати до отвору. А тиск зверху буде пружину стискати, відкриваючи тим самим клапан. Тепер вставте в отвори клапани і посадіть їх на епоксидний клей.
4
Далі візьміть відріз автомобільної камери, з нього виріжте коло (мембрану) по діаметру гальмівної камери. Посередині кола проробіть отвір і з обох сторін приклейте до нього по шайбі. Вставте в ці шайби штир з різьбою (шток), після чого затягніть його гайками.
5
Приклейте сам коло до низу гальмівної камери. Верхню її частину з'єднайте з нижньої, пропустивши в отвір зверху шток. Для зручності до штоку можна припаяти ручку.