Як відвести грунтові води. Як відвести талі води від будинку.

Зайва волога не потрібна на ні дачній ділянці, ні у фундаменту будинку, ні в погребі, тому перш ніж будувати будинок і рити підвал, подбайте про відведення грунтових вод. З постійним рівнем грунтових вод ви нічого зробити не зможете, а ось «верховодку», яка утворюється при таненні снігу або при сильній зливі, можна мінімізувати.
Вам знадобиться
  • - бур;
  • - щебінь або дренажні труби;
  • - кришка.
Інструкція
1
Структура грунту досить неоднорідна, вона складається з водопроникних шарів - піщаних, і водотривких - глиняних. Волога проникає зверху у вигляді дощових і талих вод. Верхній шар - грунт пропускає воду, і вона спрямовується вниз до першого суглинку. Там рідина накопичується в підземних озерцях і «лінзах». Поступово вона перетікає в постійні грунтові води .
2
Якщо у вас грунт складається в основному з піщаних шарів, вода не буде затримуватися на вашій ділянці надовго. Якщо ж грунт вашої ділянки містить багато глини, вода доставить немало клопоту, підтоплюючи підвал і підмиваючи фундамент. Зайва волога не кращим чином позначиться і на ваших посадках, а в результаті можна втратити врожаю.
3
Щоб позбутися таких проблем, потрібно відвести «верховодку» за допомогою дренажу. Свердловини протикають кілька водотривких шарів грунту, і вода швидко знаходить шлях до ґрунтових озерам, не затримуючись нагорі.
4
Навіть свердловина діаметром 10-15 см відведе величезна кількість зайвої грунтової води. За допомогою бура висвердлите свердловину. Глибина її залежить від структури грунту на ділянці. Зазвичай вистачає 3-5 метрів, щоб відвести зайву рідину до глибоких водопроникним верствам, які приймуть її.
5
Труби для дренажу перфоровані, через отвори вони вбираю вологу, щоб вона безперешкодно йшла углиб. Спеціальну дренажну трубу потрібного діаметру опустіть в отвір. Якщо труби немає, засипте свердловину чистим крупним щебенем до верху. Вода між каменів проходить миттєво. Накрийте зверху отвір кришкою відповідного розміру і засипте землею. Відзначте якось місце свердловини, щоб не пошкодити її.
6
Зробіть кілька таких дренажних каналів відводу води по периметру дачного будиночка і підвалу. Свердловини довгі роки будуть справно служити вам, позбавляючи від вологи.
Коли ділянка розташована в низині, нерідко виникає проблема з відведенням грунтових вод. Якщо її не вирішити, вода буде накопичуватися в підвалах будівель, заважає зростанню рослин на ділянці, створює заболоченість грунту. Грамотно створена система відведення грунтових вод допомагає зробити грунт суші і позбутися від зайвої вологи.
Вам знадобиться
  • - труби для дренажної системи
  • - бита цегла
  • - щебінь
Інструкція
1
Визначте, які місця вашої ділянки особливо потребують відведенні вод. Це неважко зробити ранньою весною - на самих сирих місцях вода довго не йде, і її надлишки стоять на поверхні землі. Крім того, на особливо заболочених ділянках з'являється специфічна рослинність - осока, рогіз.
2
Приступайте до створення дренажної системи влітку, в сухий період, коли грунтові води опускаються нижче. Спочатку необхідно подбати про збереження верхнього, родючого шару грунту. Його знімають і укладають в стороні. Можна використовувати цю можливість для глибокого внесення добрив у грунт.
3
Визначтеся, де розташується водоприймач для ґрунтових вод. Зручно, якщо поряд з ділянкою є яр, придорожня канава, струмок, річка. Якщо нічого з перерахованого вище не є, потрібно зробити водоприймач самостійно - для цього в потрібному місці риють колодязь глибиною 3-4 метри.
4
Приступайте до створення регулюючої мережі. Вона складається з дренажу, який буває відкритим або закритим. В основному роблять закритий горизонтальний дренаж, а відкритий розташовується лише на великих ділянках, по краях або навіть за їх кордоном.
5
Для створення закритого горизонтального дренажу виройте канави глибиною 1 метр, і шириною 35-40 см, вони повинні мати ухил і вести до водоприймача. Розташовуйте дренажну систему на відстані не ближче 1 метра до фундаменту будинку і в 0,5 метра від паркану. Якщо ділянка має важкі, глинисті грунти, відстань між канавами роблять 8-10 метрів, на піщаних грунтах - до 20 метрів.
6
Розташуйте в канавах дренажні труби або інший проводить воду матеріал. Таким матеріалом може бути бита цегла, щебінь різної фракції, хмиз, жердини, які зверху засипають землею. Труби більш довговічні і краще проводять воду, потрібно пам'ятати також, що термін служби дренажної канави, створеної з використанням хмизу та інших деревних матеріалів, складає всього 7-8 років.