Як зробити вентиляцію самому на дачі. проект вентиляції дачного будинку зроби сам.

Без вентиляції в будинку неможливо жити. І якщо в міських будинках вона, як правило, передбачена, то зробити вентиляцію на дачі вам доведеться самому. Вибір системи багато в чому залежить від того, скільки часу ви проводите в приміщенні. Якщо ви приїжджаєте на вихідні і практично не заходите в будинок, вам підійде проста гравітаційна або витяжна вентиляція. Для того щоб мати можливість жити на дачі, потрібно підійти до створення системи вентилювання більш серйозно.
Вам знадобиться
  • - розрахунки і проект вентиляції;
  • - припливна установка;
  • - витяжний вентилятор;
  • - вентиляційні та витяжні канали;
  • - дифузори та решітки;
  • - рекуператор;
  • - кріплення;
  • - необхідний інструмент (шуруповерт, викрутка, лобзик, дриль, пасатижі, перфоратор і т .буд.)
Інструкція
1
Перед початком робіт зробіть проект вентиляції, розрахуйте необхідну рухливість повітря (як правило, досить 60 куб.м. на людину, але якщо є камін, то збільште цей показник до 100 куб. М.). У відповідності з розташуванням приміщень знайдіть місце для повітроводів і вентиляційних каналів, забезпечте між кімнатами вільний повітрообмін.
2
Встановіть припливну установку, з якої в систему буде надходити повітря. Вибирайте найбільш чисте місце в саду або на горищі, можна помістити її і на стіні будинку. Якщо ви вирішили поставити припливну установку в саду, оснастите її грунтовим теплообмінником, щоб використовувати температуру землі: влітку охолоджувати повітря, а взимку - нагрівати.
3
На даху або в зовнішній стіні будинку поставте витяжний вентилятор. Він буде виводити відпрацьоване повітря назовні. При виборі місця розміщення не забувайте, що мінімально можливу відстань між витяжним вентилятором і припливної установкою має бути не менше 8 метрів (на одній стіні) або 5 метрів (на сусідніх стінах).
4
В якості вентиляційних каналів можна використовувати будь-які труби (крім каналізаційних), але для дачі найкраще візьміть еластичні сталеві пружини. Вони доступні за ціною, але при установці і експлуатації будьте уважні, їх легко пошкодити.
5
На кінці вентиляційних каналів закріпіть спеціальні дифузори, а на витяжні можна поставити звичайні решітки. Якщо горище вашої дачі житлової, вмонтовуйте канали в стіни та покрівлю, а в будинку з нежитловим горищем зручніше вивести їх в підпокрівельний простір.
6
На горищі, в гаражі або котельні встановіть головний елемент вентиляційної системи - рекуператор, який влітку буде охолоджувати повітря (а взимку при необхідності нагрівати). При виборі рекуператора зверніть увагу не тільки на ефективність роботи, а й на потужність вентиляторів. При установці врахуйте, що як мінімум раз на рік (при постійній експлуатації - двічі) необхідно очищати фільтри від бруду, тому обладнання повинно знаходитися в межах доступу.