Як побудувати курінь з підручних засобів.

Провести ніч на свіжому повітрі в саморобному курені - не тільки вимушена необхідність для заблукав подорожнього, захопленого рибалки або мисливця. Для любителя «дикого» туризму це стане справжньою пригодою. Уміння майструвати житло з підручних коштів нагоді для оформлення дачної ділянки або захоплюючих дитячих ігор. При певному майстерності, звести каркас і стіни можна менш, ніж за годину.
Вам знадобиться
  • - товсті жердини для каркаса;
  • - тонкі сучки для крокв;
  • - гнучкі гілки;
  • - настил для стін і підлоги (трава, очерет , мох тощо.);
  • - палиці-рогатини;
  • - сокира;
  • - мотузка, тент, поліетилен (по можливості).
Інструкція
1
Знайдіть відповідне місце для будівництва куреня. Важливо визначити напрям вітру, щоб не зробити вхід в укриття з навітряного боку. Добре, якщо поруч виявиться природний захист (зарості, пагорб та інше). Поруч також повинно бути багато дерев, рослин і різноманітного хмизу.
2
Розчистити підстава під навіс. Приберіть каміння, гілки, а при необхідності виріжте сокиркою дерен. У сухому місці буде достатньо зробити підлогу з гілок і трави. Якщо доводиться займатися будівельними роботами в екстремальних умовах болотистій місцевості, попередньо виготовте лежанку.
3
Вбийте дві пари кілків-рогатин (роздвоєних на вершині), збудувавши їх по лінії прямокутника. Укладіть поперек на роздвоєні «роги» два тонких, але міцних деревних стовбура і застеліть каркас лежанки пов'язаними між собою жердинами, потім - гілками широколистяних порід (або ялиновим гіллям) і травою.
4
Приступайте до виготовлення каркаса куреня. Для житла у формі купола потрібно поставити кілька опор з товстих гілок по периметру майбутньої підлоги і з'єднати верхівки мотузками, а якщо їх немає - гнучкими прутами.
5
Швидко зробити укриття на зразок індіанського вігваму можна, використовуючи в якості головної опори стовбур дерева. У цьому випадку гілки доведеться зрубати на потрібну висоту, розставити навколо створу довгі жердини і скріпити зверху.
6
Інший варіант каркаса можете зробити з двох міцних рогатин і поперечної жердини. Опори необхідно міцно увігнати в землю (майже на 1/3 частину довжини), на відстані приблизно 2 м один від одного. Зверху покладіть горизонтальну опору для майбутнього ската.
7
Зробіть крокви, поклавши на каркас куреня тонкі сучки під кутом 45-60 градусів. Щоб зафіксувати жердини, переплітайте їх гнучкими прутами (мотузками).
8
Настилати дах і задню стінку куреня знизу верх, як при укладанні черепиці: верхній ряд повинен лежати внахлест, наполовину закриваючи нижчерозташований шар. Якщо все зробити навпаки (укласти настил зверху вниз), можна промокнути під дощем - волога затримається на даху, а не стече вниз.
9
Використовуйте як «черепиці» підходящі підручні засоби - пов'язаний в пучки очерет, гілки з листям, дерен, мох та інше. Стіну з навітряного боку рекомендується обкласти додатковим настилом.
10
Прекрасно, якщо у вас є великий відріз поліетиленової плівки або продувається вологостійкий тент - залишиться лише накинути полотнище на каркас і притиснути краю камінням.
11
Ігровий курінь на дитячому майданчику або в саду можна побудувати за таким же принципом. В якості настилу можна використовувати дошки, листи фанери або розкладені картонні пакувальні коробки, просочені парафіном для вологостійкості.
Корисна порада
Якщо ви хочете влаштувати вогнище всередині куполоподібного куреня, передбачте отвір для димоходу - не пов'язувати всі гілки щільно. Для укриття на трьох опорних гілках краще вибрати багаття перед входом.