Як визначити рівень масла в двигуні.

Роль моторних масел надзвичайно велика. Завдяки їм відбувається утримання продуктів забруднення і окислення в підвішеному стані, вони ж забезпечують необхідну чистоту деталей і вузлів двигуна, значно знижують ступінь їх зносу, відбирають надлишки тепла і захищають метал від корозії.
Інструкція
1
Для початку хотілося б зауважити, що рівень масла в двигуні будь-якого автомобіля слід перевіряти не рідше, ніж один раз в тиждень незалежно від погодних умов. Така перевірка, насамперед, запорука правильної безперебійної роботи вашого двигуна і машини в цілому.
2
Підготуйте для перевірки моторне масло, лійку і серветку. Для перевірки необхідно брати те масло, яке ви вливали в свій автомобіль.
3
Поставте свій автомобіль на рівну поверхню. Важливо, щоб при перевірці масла машина не перебувала під нахилом. Знайдіть близько двигуна щуп. Як правило - це невелика пластмасова ручка, яка знаходиться зовні. Схожий він на невелику сплюснутую спицю.
4
Перевіряйте рівень масла строго до запуску самого мотора. Ні в якому разі не можна визначати рівень масла при працюючому моторі, так як це небезпечно для вашого життя, можна опали струменем киплячої олії, яке цілком ймовірно бризне з мотора. Крім того не можна перевіряти моторне масло і відразу після вимкнення живлення, так як в цьому випадку не можна точно визначити рівень рідини, адже вона перебуватиме в киплячому стані.
5
Вийміть щуп і ретельно протріть його приготовленої серветкою. Опустіть знову в отвір, в якому він знаходився. Це необхідно зробити повторно для того, щоб свідчення були точними, адже при поїздці авто постійно знаходиться під нахилом, а, отже, рівень масла непостійний.
6
Вийміть спицю з отвору і подивіться на позначки, які на ній є. Верхня насічка (MAX) - рівень масла в моторі максимальний. Середня насічка (MID) - рівень масла наближений до половині. Нижня насічка «LOW» - мінімальний рівень масла. У разі, якщо рідина знаходиться на рівні верхньої або середньої відсічення - все в порядку, можна продовжити їзду. Якщо ж рівень масла опустився до нижнього пункту - масло необхідно долити.
7
Пам'ятайте, доливати масло слід того типу, який ви використовували спочатку, тобто, якщо вами було залито мінеральне (mineral) масло, то доливати необхідно саме таке ж, якщо була використана напівсинтетика (semisintetic) або синтетика (sintetic) , то додавати важливо таке ж відповідно. Крім того найкраще застосовувати кожен раз масло однієї торгової марки, так як мотори у автомобілів різні і в деяких випадках суміш масел двигун може не витримати.
8
Якщо необхідно долити масло, відкрийте акуратно пробку, яка розташована на кришці двигуна, вставте в отвір підготовлену лійку і, не капая масло на мотор, влийте 1-1,5 літра, після чого щільно закрийте пробку, черговий раз перевірте за допомогою щупа рівень масла і протріть серветкою двигун, щоб на ньому не залишалися краплі.
9
В іншому повноцінна перевірка якості масел проводиться в спеціальних лабораторіях за встановленими методиками у відповідності з існуючими стандартами. В процесі випробувань визначаються кінематична в'язкість при температурі +100 градусів С, температура спалаху, вміст механічних домішок, наявність води, лужне число, диспергуюча здатність (здатність утримувати забруднення) і зміст елементів зносу. При проведенні випробувань обов'язково враховується спільне напрацювання автомобіля протягом усього терміну експлуатації, його пробіг, витрата моторного масла, випадки відмови двигуна.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=NNnqvE36C1w
Зверніть увагу
Ефективність масел знижується в процесі експлуатації двигуна на увазі зміни їх хімічних властивостей. Так, припиняють свою дію присадки, відбувається окислення масла, накопичення сторонніх домішок. Змінюються в'язкість, лужне число та інше. При досягненні меж даних показників масло підлягає обов'язковій заміні. Відразу варто обмовитися - визначити якість масла на очей або колір практично неможливо. Наприклад, у випадку покупки уживаного автомобіля фахівці однозначно рекомендують провести заміну масла, щоб уникнути можливих неприємностей.
Правила експлуатації автомобіля наказують проведення водієм декількох оглядів машини: перший проводиться вранці, до початку руху; наступні, контрольні, в дорозі, після кожних двох годин безперервного руху; останній - по закінченні робочого дня, по приїзду транспортного засіб на стоянку.
Вам знадобиться
  • - щуп для виміру масла,
  • - ганчір'я.
Інструкція
1
Ранковий огляд автомобіля починається ще на підході до нього. Крім вивчення кузова і скління на предмет пошкоджень, найуважнішим чином досліджується площа поверхні під машиною.
2
Будь-які свіжі плями, що з'явилися на стоянці за минулу ніч, вивчаються з метою виявлення причин їх виникнення. Ні в якому разі не можна ігнорувати навіть незначні, що не прикметні на перший погляд, круги від масла (якщо такі є).
3
Перед пуском двигуна водієм відкривається капот і проводиться візуальний огляд моторного відсіку на предмет виявлення несправностей, після чого перевіряються заправні ємності всіх систем: гальмівний, охолодження, гідропідсилювача керма, мастила двигуна.
4
Рівень моторного масла визначається за допомогою щупа, який витягується, протирається дрантям, знову вставляється до упору в трубку і потім витягується звідти.
5
У холодного двигуна нормою вважається, якщо рівень залитого масла розташований між мітками щупа «min» і «max». У тих випадках, коли мастила в картері недостатньо - її просто доливають, надлишок же обсягу стає серйозним приводом для виявлення причин порушення зазначеного параметра.