Як написати бізнес-план перукарні.

Бізнес-план - це докладний опис господарської та адміністративної діяльності, що містить програми з постачання, виробництва і збуту продукції або послуг. У ньому також відображаються можливі витрати і доходи. При складанні бізнес-плану перукарні основна увага варто приділити витратам на оренду, закупівлю обладнання, рекламу та програмі просування пропонованих послуг.
Інструкція
1
Перш ніж складати бізнес-план перукарні, вирішите, на яку аудиторію вона буде розрахована. Для цього проаналізуйте, який вид сервісу найбільш затребуваний в районі, де передбачається відкрити салон. Можливо, там не вистачає бюджетних цірюлен або, навпаки, відсутні перукарні vip класу. Дізнатися, що саме потрібно кінцевим споживачам, провівши опитування в інтернеті на місцевому форумі. Так у вас є ймовірність відкрити відразу прибутковий бізнес.
2
Складіть бізнес-план. Основні його розділи це: - опис послуг, які надаватимуться в перукарні (тільки стрижка і фарбування або ж нарощування, ламінування, чи передбачений кабінет косметолога і масажиста і т.д.); - Реклама і просування - тут повинен бути представлений план рекламної кампанії з описом її інструментів (просто оголошення та листівки, реклама в районних ЗМІ, або навіть білборди); - кошторис витрат, куди входить все, починаючи від закупівлі засобів для миття підлоги до обладнання солярію; - приблизний дохід за певний проміжок часу - півроку або рік .
3
Після складання переліку послуг стане зрозуміло, якої аудиторії вони були б цікаві. Після цього готуйте план рекламної кампанії. Якщо перукарня надає VIP-сервіс, постарайтеся з'ясувати місця та установи, де бувають ті, кого здатні зацікавити ваші послуги. Це фітнес-центри, бутіки, платні стоянки і т.д. Для реклами бюджетного салону підійдуть рекламні щити біля мережевих продовольчих магазинів, шкіл, дитячих садів. Розпишіть всі можливі способи просування перукарні.
4
Складіть кошторис витрат. Постарайтеся включити в неї все, на що потрібні гроші - оренда приміщення, підбір персоналу, закупівля обладнання, господарські потреби (рушники, шампуні, фарба), реклама і т.д.
5
У розділі доходів вкажіть розцінки. Порахуйте, скільки має бути клієнтів і якого роду послуги їм повинні надаватися, щоб перукарня вийшла спочатку на самоокупність, а потім стала приносити прибуток. Звичайно, в процесі роботи цей розділ буде істотно коригуватися. І, вже виходячи з потреб аудиторії, виявляться найбільш популярні салонні процедури.