Як лікувати гострий хондроз.

Хондроз можна віднести до віковим хворобам, але внаслідок малорухливого способу життя біль у хребті може турбувати і в більш молодому віці. Хвороба розвивається поступово і безсимптомно, але тільки до тих пір, поки в результаті руйнування рухових сегментів хребта не починається запальний процес. Лікування повинно бути спрямоване не тільки на зняття симптомів, але і на відновлення пошкоджень.
Вам знадобиться
  • - нестероїдні протизапальні препарати;
  • - знеболююча і протизапальна мазь;
  • - гірчичники;
  • - чорна редька або хрін;
  • - вітамінний комплекс або кальційвмісний препарат.
Інструкція
1
Зверніться до лікарні, адже поставити діагноз самостійно нереально. Під маскою хондроза можуть ховатися і більш підступні хвороби, наприклад, біль може бути викликана метастазами в кістки.
2
Приймайте нестероїдні протизапальні препарати, які були призначені лікарем. Якщо на тлі лікування у вас став боліти шлунок, то пийте таблетки після їди. Звичайно, вони будуть дещо гірше засвоюватися, а й сильного дратівної ефекту на слизову не буде. Проконсультуйтеся з приводу внутрішньом'язового введення ліків.
3
Наносите на хворе місце зігріваючу мазь, в складі якої містяться знеболюючі та протизапальні речовини. Непоганий ефект спостерігається і при використанні коштів зі зміїним або бджолиною отрутою. Наносите їх на чисту шкіру 2-3 рази на день. Можливе виникнення алергічних реакцій, якщо у вас є схильність.
4
Ходіть на физиолечение, якщо вам дали направлення. В деяких випадках призначають і спеціальний масаж. Дотримуйтесь загальних рекомендацій фахівця. Всі допоміжні методи лікування обговорюйте з лікарем.
5
Ставте гірчичники на хворе місце перед сном. Процедуру проводите протягом 10-15 днів. Замість гірчичників підійде і компрес із чорної редьки або хрону. Загорніть подрібнений коренеплід в марлю. Компрес тримайте близько години, після чого витріть шкіру і нанесіть зволожуючий крем.
6
Вживайте вітамінні комплекси з високим вмістом кальцію. З цього питання краще проконсультуйтеся з лікарем. Якщо у вас є хвороби нирок, наприклад, пісок або камені, пити кальцій препарати слід з великою обережністю.
7
Ведіть активний спосіб життя після одужання, але в той же час не перевантажуйте хребет фізичними вправами і не піднімайте тяжкості.