Як відрізнити гірський кришталь від скла.

Гірський кришталь цінується у всьому світі як матеріал для ювелірних прикрас, художніх виробів і красивою посуду. По суті, кришталь - це різновид скла дуже високої якості. Тому особливо актуально вміти відрізняти вироби з гірського кришталю від скляних імітацій.
Інструкція
1
Потримайте виріб в руці. Гірський кришталь на дотик дуже холодний на відміну від звичайного скла. Патриції Стародавнього Риму використовували в спеку кришталеві кулі для охолодження рук. Тому виріб зі скла нагріється в долоні набагато швидше предмета з натурального кришталю.
2
Уважно розгляньте виріб. Бульбашки повітря, невеликі вкраплення говоритимуть про справжність каменя. Тому що ідеально прозорі бездоганні вироби, швидше за все, будуть якісними імітаціями.
3
Кришталь - дуже твердий мінерал. За шкалою Мооса твердіше нього тільки топаз, корунд і алмаз. Проведіть кришталем по скляній поверхні. На ній повинні залишитися подряпини.
4
Гірський кришталь на порядок міцніше скла. Однак пробувати його на міцність не варто. Кришталеві вироби також можуть розбитися, як і скляні.
5
Якщо ви купуєте посуд з гірського кришталю, обов'язково розгляньте її на світло. Скло володіє білизною, і при денному світлі не має кольорових відтінків.
6
Обережно вдарте келихи один про одного. Кришталеві вироби видадуть чистий, дзвінкий і головне - довгий звук.
7
Намочіть пальці у воді і поводите ними по поверхні кришталевого вироби. Воно повинно видати схожий на дзвін слабкий звук. Звичайне скло так не звучить.
8
За своїм зовнішнім виглядом гірський кришталь багатшими і шляхетніше скла. За традицією на кришталеві поверхні наносять іменовані огранюванням нехитрі малюнки. Хоча, це не показник. Класичними вважаються гладкі фужери з кришталю.
9
Самим вірним і дієвим способом визначення автентичності кришталю є експертиза, під час якої фахівці з великим ступенем ймовірності визначать підробку.
Корисна порада
Від гарячої води келихи з гірського кришталю стають мутними. Тому для миття використовуйте холодну воду, а потім протріть кришталевий посуд горілкою або спиртом.
Існують досить прості і нескладні способи, щоб відрізнити кришталь від скла. Відмінності можна знайти і в зовнішніх ознаках, варто лише уважніше подивитися на вироби. Навіть проста людина, що не має певних знань, впорається з цим завданням.
Інструкція
1
Так, існують декілька видів перевірки. Одним з них є тактильний метод. Візьміть кришталь і скло і порівняйте їх температуру. Кришталь в даному випадку за інших рівних умов буде більш холодним в порівнянні зі склом. Цим же способом можна скористатися при нагріванні цих двох предметів. Почніть потроху нагрівати їх, і ви помітите, що кришталь нагрівається повільніше скла.
2
На поверхні кришталю дуже рідко можна побачити будь-які подряпини, адже кришталь дуже важко пошкодити. Що не можна сказати про скло. Однак не думайте, що його важко розбити, кришталь не такий міцний матеріал, як наприклад алмаз.
3
Якщо говорити про штучне кришталі, то віддайте його до фахівців, хай вони зроблять вам експертизу на виявлення процентного вмісту свинцю. Кришталь в цьому випадку не повинен мати більше 10% оксиду свинцю, а ось скло, навпаки, в його змісті повинно бути присутні не більше 4% цієї речовини.
4
Придивіться уважніше до структури скла і кришталю. Скло обов'язково матиме трохи помітні газові бульбашки. Подивіться на кришталь , цих бульбашок тут бути не повинно.
5
Погляньте через скло на світло. Ви можете побачити, так звані звили, це лінії течії кінцевого речовини, з якого згодом виходить скло. Якщо ви подивитеся на світ через справжній кришталь , то подібних ліній не побачите.
6
Поспостерігайте, як виглядають інші предмети, коли дивишся на них через кришталь або скло. Рівномірний по товщині скло здатне лише незначно збільшити предмети. У кришталю же в такому випадку відбувається дуже помітне раздвоеніе.Все наведені вище способи, щоб відрізнити кришталь від скла є неточними, найкраще звернутися до фахівців, які працюють в цій галузі.