Як заправити картридж Samsung 4200.

Заправка картриджа Samsung 4200 викликає певні труднощі з огляду на те, що його виробником не передбачена така процедура - картридж одноразовий. Тим не менш, можливість заправити такий картридж все-таки існує.
Інструкція
1
У картриджі принтера Samsung 4200 знаходиться чіп, який контролює його роботу. Після того як в чіп буде записана інформація про те, що картридж порожній, його заправка нічого не дасть - навіть при наявності тонера він не буде працювати. У цій ситуації існує два виходи: купити новий чіп, він коштує близько 150 рублів, або зібрати програматор для перепрошивки старого чіпа.
2
Технічно перший варіант набагато простіше, хоча і можуть виникнути складнощі з пошуком чіпа. Другий складніше, але при цьому ви отримуєте можливість заправляти картридж скільки завгодно разів, аж до його повного зносу. Деталі для програматора обійдуться вам в ті ж 150 рублів. Зібрати його може будь-яка людина, що володіє навичками роботи з паяльником, вся робота може зайняти у вас пару вечорів. Правильно зібраний програматор починає працювати відразу і не потребує налаштування.
3
Власне заправка картриджа Samsung 4200 не представляє особливої складності. Вийміть картридж із принтера, знайдіть на фотобарабані шестерню. Вам потрібна протилежна від неї сторона. Відкрутіть два чорних гвинта на бічній кришці і зніміть її. Відкрутіть п'ять чорних гвинтів на верхній кришці картриджа. На задній і передній сторонах картриджа розташоване по дві засувки. Натисніть на них викруткою і розкрийте картридж.
4
Видаліть весь старий тонер, навіть якщо його ще досить багато. В даному виді картриджів немає відсіку для сміття, відпрацьований тонер при роботі знову потрапляє в бункер з хорошим тонером, приносячи з собою ворсинки з паперу, пил і т.д. Пам'ятайте від тому, що фотобарабан не витримує яскравого світла. Тому не тримайте його на світлі більше двох хвилин або прикривайте чорною тканиною.
5
Вийміть чорну пластмасову пробку заправного отвори, відкладіть її. Замініть старий чіп новим (або перепрошити його) і вставте в картридж. Знову зберіть всі частини, замкніть засувки, вкрутіть п'ять чорних гвинтів. Засипте через заправний отвір сто грам тонера Samsung 4200 або 1210, закрийте пробку. Поставте на місце бічну кришку. Заправка завершена.