Як підключити колонки до підсилювача.

Підсилювачі потужності звукової частоти, виконані у вигляді окремих блоків, проектують так, щоб вони допускали підключення будь-яких відповідних за параметрами колонок сторонніх виробників. Вони обладнуються спеціальними клемами, допускають підключення кабелів без застосування штекерів.
Інструкція
1
Використовуйте для підключення колонок до підсилювача кабель достатнього перетину. Спочатку виміряйте опір акустичної системи звичайним омметром, не торкаючись при цьому клем і щупів щоб уникнути впливу напруги самоіндукції. Дізнайтеся з інструкції до підсилювача або з інформації на його задній стінці, яку потужність він розвиває при навантаженні з таким опором. Якщо вказано, що опір ваших колонок для підсилювача занадто мало, скористайтеся іншими.
2
Розрахуйте струм, який проходитиме через кабель. Для цього скористайтеся наступними співвідношеннями: U = IR; U = P/I, звідси P/I = IR, P = (I ^ 2) R, I ^ 2 = P/R, отже: I = sqrt (P/R), де I - сила струму в кабелі, А , P - вихідна потужність підсилювача, Вт, R - опір колонки, Ом.
3
Кабель використовуйте обов'язково мідний і багатожильний. Практика показує, що спеціальні дорогі акустичні кабелі покращують звучання незначно, тому якщо ви не є аудіофіли, використовуйте звичайний кабель, наявний у продажу в магазині електроустановочнихвиробів. Його перетин виберіть відповідно до таблиці: http://www.eti.su/articles/kabel-i-provod/kabel-i-provod_32.html. Заздалегідь виміряйте відстані від підсилювача до кожної колонок. В магазині попросіть відрізати кабель з деяким запасом по довжині.
4
З кожною з сторін зачистите обидві жили кабелю на довжину близько 8 мм, після чого залудити, щоб провідники краще трималися в затисках клемників. Ізоляцію однієї з жил позначте червоним фломастером з обох сторін (для пошуку протилежного кінця тієї ж жили використовуйте омметр). Якщо ізоляція проводів різнобарвна, маркувати дроти не потрібно.
5
Обесточьте підсилювач. Щоб вставити жилу в клеммник, відтягніть пластмасовий важіль в сторону, протилежну отвору для провідника, вставте провідник, а потім повернете важіль на місце. Керуючись мітками або квітами ізоляції, в залежності від типу кабелю, з'єднайте червону і чорну клему підсилювача з клемами колонки, що мають ті ж кольору. Якщо полярність переплутати, колонка не зіпсується, але може помітно погіршати стереоефект або впасти гучність.
6
Підключивши обидві колонки, включите підсилювач і бажаний компонент стереокомплексів, після чого перевірте роботу акустичних систем.
Зверніть увагу
знеструмлюють обладнання перед будь-якими операціями з кабелями.