Як розрахувати радіатор.

Можливість встановлювати кліматичне обладнання для свого житла тепер є у кожного бажаючого. Влаштовуючи систему опалення в будинку або квартирі, бажано добитися максимальної ефективності та економічності. Тому потрібно зі знанням справи провести розрахунок потужності опалювальних радіаторів .
Вам знадобиться
  • - знання нормативів опалення приміщення;
  • - дані про потужність обігрівального обладнання;
  • - дані про параметри приміщення, в якому буде встановлений радіатор
Інструкція
1
Якщо приміщення має стандартні умови, розраховуйте потужність радіатора, приймаючи до уваги те, що на 1 квадратний метр приміщення, згідно встановленим нормам, має припадати від 90 до 120 Вт Стандартні умови увазі під собою, що в кімнаті є одне вікно і одні двері, висота стель не більше трьох метрів, а температура теплоносія приблизно 70 °.
2
Якщо ж в кімнаті є додаткові вікна, розмістіть додаткові радіатори під кожним з них, щоб стекла не запотівали.
3
Якщо висота стель відрізняється від стандарту в ту чи іншу сторону (більше або менше трьох метрів), внесіть в розрахунки відповідні корективи, що враховують, що необхідна потужність радіаторів зменшується або зростає прямо пропорційно висоті приміщення.
4
У разі якщо в квартирі є пластикові вікна зі склопакетами, зробіть зменшення потужності радіаторів на 15-20% від стандартних розрахунків.
5
В кутових приміщеннях передбачені не менше двох радіаторів, при цьому збільшивши їх потужність приблизно на 30-40% порівняно з розрахунковою. Приймайте до уваги розташування вашого житла відносно сторін горизонту і троянди вітрів. Північна сторона схильна до дії низьких температур більшою мірою і, відповідно, вимагає більшої потужності приладів опалення.
6
Внесіть в розрахунки корективи при відхиленнях температури теплоносія: на кожні 10 ° С зміните необхідну потужність батарей на 15% у бік підвищення або пониження.
7
Приймайте до уваги особливості конструкції радіаторів. У разі якщо рух теплоносія відбувається за секціями знизу вгору, ефект тепловіддачі буде знижений на 8-12% (залежить від типу батареї).
8
Радіатори, теплоносій яких має вихід і вхід з одного боку, повинні мати не більше десяти секцій, інакше в іншому випадку найдальші з них не будуть встигати прогрітися.
9
Зверніть увагу на тип радіатора опалення, який ви плануєте встановити. У алюмінієвих опалювальних приладів приблизна потужність на одну секцію - 150-200 Вт, що потребують приблизно шість секцій на 10 м? площі. Потужність чавунного радіатора поширеною марки MC-140М приблизно 160 Вт на секцію. Найбільш точні дані для твору розрахунків подивіться в технічній документації, що додається до приладу, при його покупці.