Як розрахувати від брутто нетто. поняття нетто-брутто.

Вага кожного товару або вантажу поділяється на чиста вага - нетто і вага його тари. Коли товар знаходиться в упаковці, його вага називається брутто. Визначення ваги нетто від брутто дуже важливо, оскільки це дозволить розрахувати правильну вартість товару, ціну або визначити чистий дохід.
Вам знадобиться
  • ваги.
Інструкція
1
В економіці та логістиці для визначення ваги товару застосовуються два терміни: «вага брутто» і «вага нетто». Перший з них означає щось, неочищена від зайвого. Це може бути вага товару з упаковкою або дохід без вирахування витрат і податків. Друге поняття - «вага нетто» - антипод «брутто» і означає чиста вага товару без упаковки або ціну за вирахуванням витрат.
2
Щоб дізнатися чиста вага товару, зважте його без упаковують тари. Якщо ж товару в наявності немає, але вказана вага брутто і вага упаковки, відніміть від першого друге. Це і буде вага нетто.
3
Вага нетто якого-небудь вантажу можна визначити на спеціальних вагах, які автоматично його розрахують. Для цього на них необхідно зважити спочатку упаковку, а потім упаковку разом з товаром. Після цього ваги самі вирахують чиста вага вантажу.
4
Для визначення нетто доходу порахуйте всі витрати, які були витрачені на виробництво і продаж чого-небудь. А потім відніміть від отриманого прибутку суму витрат.
5
При розрахунку мита чиста вага товару визначається в кожній країні по-різному. У деяких країнах, у тому числі і в нашій, у вагу нетто входить і упаковка, яка невіддільна від вантажу до моменту його використання. Якщо ви розраховуєте на отримання мита, дізнайтеся заздалегідь про технічні умови, а також про правила розрахунку і перевірки ваги транспортованого товару. Після зважування оформите все результати документально.
6
Визначення чистої ваги товару, грунтуючись лише на інформації про брутто вазі і вазі тари в супроводжуючих товар документах, неможливо через методичних вказівок.
7
Іноді трапляється, що вага упаковки товару багато в чому перевищує чиста вага самого товару. Наприклад, при перевезенні високотехнологічного обладнання або дорогих лікарських препаратів.