Як отримати квадрат, прибравши сірники. Як переставити сірники.

Любителі шарад називають коробок сірників «скринькою головоломок». Жменька дерев'яних паличок однакового розміру - надзвичайно зручний інструментарій для логічних задач. Як з однієї фігури зробити іншу, прибравши кілька складових? Куди переставити сірники , щоб отримати з декількох квадратів всього два? Ці та багато інших головоломки прекрасно розвивають мислення дітей і стають захоплюючим проведенням часу для дорослих.
Вам знадобиться
  • - коробок сірників;
  • - зошит і олівець.
Інструкція
1
Спробуйте зробити квадрат із сірників, поклавши на кожну сторону чотирикутника по дві складові. Усередині викладіть хрест з чотирьох паличок - він розіб'є фігуру на рівні частини. Всього вам буде потрібно дванадцять сірників. Перед вами - заготовка для багатьох головоломок.
2
Приберіть з вихідної фігури-решітки верхню сірник, складову хрест. Потім - перпендикулярну їй паличку. Вийшов один великий квадрат, в лівому правому куті якого розмістився другий, маленький. Ваші маніпуляції стануть відповіддю на загадку: «Як прибрати два сірники (Не доторкаючись до решти), щоб з п'яти (одного зовнішнього і чотирьох внутрішніх) квадратів вийшло два?».
3
Подумайте, як ще можна перетворити вихідну фігуру, прибираючи або переставляючи певну кількість її елементів. Спробуйте по-різному вибудовувати чотирикутники - так ви можете самі придумати цікаву головоломку.
4
Наприклад, умова задачі з пункту №2 можна постійно міняти: a) «Як переставити три сірники, щоб з п'яти квадратів вийшло три»; b) «Як перекласти чотири сірники, щоб з п'яти квадратів вийшло два» і т.д.
5
Головоломки з сірниками цікаві тим, що кожна з них з першого погляду здається складною. Однак рішення дуже просте. Так, спробуйте виконати умову задачі з пункту №4, підпункту a).
6
Досить прибрати пару сірників, складову верхній лівий прямий кут вихідної фігури; паличку з її нижньої правої частини. З трьох прибраних сірників до однієї з нижніх сторін вихідної фігури прилаштовується новий квадрат. Вийшло три маленьких чотирикутника, розставлених в шаховому порядку.
7
Вирішіть решта головоломки. Для виконання умови підпункту b) візьміть сірники, складові хрест всередині великого квадрата, і вибудуєте з них маленький чотирикутник всередині вихідної фігури або поруч з нею.
8
Зробіть решітку з дев'яти квадратів (в неї увійде вже двадцять чотири сірники). Спробуйте прибрати вісім сірників, щоб отримати внутрішній квадрат у зовнішньому. Або зніміть чотири сірники з середини кожного боку вихідної решітки - вийде «шахівниця», п'ять маленьких чотирикутників.
9
Додайте з шістнадцяти сірників чотири квадрата. Як отримати з них п'ять таких же фігур, розставивши сірники інакше? Просто з'єднайте квадрати кутами, щоб між ними вийшов ще один, внутрішній, чотирикутник.
10
Побудуйте зигзаг з двадцяти чотирьох паличок: чотири сірники горизонтально; перехід вниз з одного сірника; ще чотири горизонтально викладені палички і т.д.). Тепер спробуйте вибудувати з цієї ламаної лінії зовнішній квадрат (шістнадцять складових) і внутрішній (вісім паличок).
11
Продовжуйте поступово ускладнювати дії задач із сірниками, вибудовуючи більш складні фігури з великою кількістю складових. Захопливість головоломок залежить від вашої уяви і вміння логічно милити.
Корисна порада
Для зручності замальовувати придумані загадки з сірниками в зошити і записуйте умови нових головоломок.