Як змінити вид шрифту.

При створенні кожного нового шрифта в нього закладається можливість зміни в деяких межах вихідних параметрів, що повинно приводити до зміни зовнішнього виду. Крім розміру («кегля») до них відносяться стиль накреслення і ширина символів, насиченість ліній. Інструменти зміни цих параметрів передбачені практично в кожній програмі редагування.
Інструкція
1
Для повної зміни зовнішнього вигляду шрифта його потрібно замінити іншим. Робиться це в більшості редакторів вибором одного з встановлених в комп'ютері варіантів з використанням списку в меню програми. Перед тим як ви розкриєте список шрифтів, виділіть ту ділянку тексту, до якого має бути застосована зміна. Якщо це весь документ, використовуйте поєднання клавіш Ctrl + A.
2
Якщо результатом зміни зовнішнього вигляду шрифту має стати зміна ширини утворюючих букви ліній, використовуйте команду, яка в текстових редакторах зазвичай називається «напівжирний шрифт». Виділіть той фрагмент тексту, до якого її треба застосувати, і натисніть в меню відповідну кнопку - зазвичай це піктограма з літерою «Ж» в російськомовних інтерфейсах або B в англомовних.
3
Зробити шрифт похилим можна з використанням команди, обозначаемой терміном «курсив». Принцип цієї дії не відрізняється від попереднього - виділіть фрагмент тексту і натисніть відповідну кнопку в меню редактора. Цю функцію зазвичай відзначають піктограмою з похилою літерою «К» (в англійських версіях - похила I).
4
Змінити пропорції шрифта (зменшити ширину) описаним способом не вийде, так як ця операція вимагає наявності іншого набору символів, майже самостійного шрифту. Якщо у використовуваному Фонте передбачено такий додатковий набір, в випадаючому списку вибору шрифту слідом за назвою основного повинен йти ще один або кілька варіантів з тим же ім'ям і доповненням Condensed, Compressed або Narrow. Наприклад, Arial Narrow, Bodoni MT Condensed та ін. Виберіть цей варіант шрифта, попередньо не забувши виділити фрагмент тексту, зображення шрифту для редагування.
5
Для зміни всіх перерахованих параметрів в гіпертекстовому документі зазвичай вносять зміни в блоки опису стилів його вихідного коду. Якщо при цьому використовується який-небудь HTML-редактор з включеним візуальним (WYSIWYG) режимом, то процедури будуть мало відрізнятися від описаних вище. Якщо ж вносити зміни потрібно безпосередньо в HTML-код, використовуйте властивість font - в ньому можна одним рядком задати всі необхідні параметри. Наприклад, щоб застосувати до всіх текстам HTML-документа вузький і похилий варіант шрифта Arial жирного накреслення, з розміром кегля в 16 піксел, перед тегом слід помістити такий опис стилів: .