Материнська плата: Як підключити її правильно.

Материнська плата - одна з найважливіших деталей комп'ютера. По суті, вона є сполучною ланкою між усіма пристроями, що входять до складу архітектури системного блоку, т.к. всі вони підключаються саме до неї. Ця особливість робить заміну материнської плати довгим і виснажливим процесом, що вимагає максимальної уваги, концентрації і стриманості. Сам процес заміни не представляється особливо складним, але тим не менш, в ньому присутня величезна кількість нюансів і підводних каменів.
Вам знадобиться
  • Хрестові викрутки різних розмірів
  • Термопаста
  • Серветки
Інструкція
1
Вибір материнської плати. При виборі нової материнської плати під існуючі у вас пристрою, необхідно враховувати наступні елементи: 1. Сокет процессора.2. Роз'єм відеоадаптера.3. Модель оперативної памяті.4. Тип підключення жорсткого діска.5. Кількість PCI-портов.Запішіте всі ці параметри (5-й по необхідності) і купите материнську плату , що відповідає всім вашим вимогам.
2
Витяг старої материнської плати. Зніміть ліву кришку системного блоку. Відключіть усі пристрої від материнської плати та зніміть їх. Найскладніше - зняти процесор і його радіатор. Будьте обережні: не торкайтеся пинов процесора руками, а в разі стирання термопасти - нанесіть нову при підключення до нової материнської платі. Вимкніть живлення материнської плати (зазвичай це два шлейфа). Відкрутіть всі шурупи, якими материнська плата прикріплена до системного блоку, і витягніть стару материнську плату .
3
Встановіть нову материнську плату і надійно прикрутіть її шурупами до корпусу блоку. Підключіть живлення материнської плати, а потім і всі пристрої, наявні у вас в наявності. Зверніть увагу на кілька пунктів: 1. При наявності декількох планок оперативної пам'яті, підключайте однакові планки в роз'єми однакових кольорів. Це підвищує продуктивність ОЗУ.2. Підключаючи процесор, не помиліться з його розташуванням щодо сокета.3. У разі, якщо ваш вінчестер формату IDE, а нова материнська плата працює з SATA, є можливість підключення жорсткого диска до шлейфів від DVD.
Корисна порада
Для полегшення процесу монтажу пристроїв, процесор з радіатором і оперативну пам'ять краще підключити до кріплення плати до блоку.
Перше, що необхідно зробити при ручній збірці домашнього комп'ютера - підключити материнську плату, процесор і кулер і вже потім встановлювати жорсткі диски, різні приводи та інші пристрої для комфортної роботи. І якщо про те, як підключати до комп'ютера додаткове обладнання, написані відповідні інструкції, то на те, як підключати материнську плату, слід зупинитися докладніше.
Інструкція
1
Покладіть материнську плату на рівну, тверду, горизонтальну поверхню. Перше, що слід встановити на неї - це процесор і кулер. Центральний процесор встановлюється таким чином, щоб всіма вусиками, розташованими знизу, він чітко збігався з отворами слота на материнській платі. З одного або декількох сторін на слоті НЕ БУДЕ отворів - це зроблено спеціально для полегшення установки. Після того, як процесор провалиться в слот, притисніть його за допомогою важеля, що знаходиться збоку. Притискне зусилля не повинно бути занадто великим.
2
Перед тим, як встановити зверху кулер, не забудьте змастити його підошву термопастою. Невелику краплю термопасти також слід видавити на процесор для кращого охолодження під час роботи. Залежно від модифікації кулер кріпиться або спеціальними замками, або зажимами, або гвинтами. Розібратися з ними не складно. Після установки перевірте надійність кріплення кулера.
3
Материнську плату з процесором і кулером можна встановлювати в системний блок. На внутрішній стороні протилежній кришки корпусу розташовуються пластикові кріплення, які повинні збігатися з відповідними отворами системної плати. При правильній фіксації плати на даних кріпленнях будуть чути клацання. Перевірте надійність закріплення материнської плати. Вона не повинна відходити від корпуса або вигинатися.
4
Підключати материнську плату до блоку живлення слід після установки відеокарти і оперативної пам'яті. Оскільки дані пристрої визначаються комп'ютером першими, без них система не завантажиться, і оцінити працездатність материнської плати буде складно.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=S0UD5f3dgtk