Як відкрутити зірваний гвинт.

Під час ремонту автомобіля або мотоцикла, домашньої або садової техніки доводиться відкручувати безліч кріпильних деталей, різних металевих та інших елементів. Дуже часто при цьому ми стикаємося із зірваними гвинтами , видалення яких часом здається практично неможливим. Насправді, відкрутити зірваний гвинт не так вже й складно.
Вам знадобиться
  • - накидний ключ або накидна головка;
  • - розвідний ключ;
  • - гостре зубило;
  • - пряма і хрестоподібна викрутка;
  • - ударна викрутка;
  • - дриль;
  • - газовий пальник.
Інструкція
1
Якщо ви зіткнулися з проблемою відкручування зірваного гвинта з пошкодженими гранями, озбройтеся накидним ключем або головкою. Ці інструменти повинні вам допомогти. Якщо ключ або головка на гвинт не надягати, спробуйте тихенько постукати по обраному інструменту невеликим молоточком.
2
Якщо граней на зірваний гвинті немає зовсім, спробуйте відкрутити його невеликим розвідним ключем. Якщо у вас нічого не вийшло, скористайтеся більш складним способом. За допомогою гострого зубила зробіть паз в «шапочці» зірваного гвинта. Потім вдарте по ньому кілька разів під кутом, направляючи зубило в сторону відкручування. Проробивши це, ви з легкістю знімете Пристая до гвинта гайку. Сам же гвинт доведеться зрізати і висвердлюють.
3
Щоб відкрутити маленький гвинт з прямими або хрестоподібними шліцами, візьміть відповідну викрутку, вставте її в пази і, б'ючи по її рукоятці молотком, акуратно вивертайте зірваний гвинт.
4
Відкрутити зірваний гвинт ви можете і за допомогою ударної викрутки. Ударяйте нею по краю «шляпки» у напрямку відкручування до тих пір, поки гвинт НЕ вилізе.
5
Іноді відкрутити зірваний гвинт можна тільки за допомогою дриля. Для цього вставте в інструмент відповідний за розміром екстрактор (пристосування для відкручування зірваних гвинтів) і зробіть в «шапці» гвинта глухе отвір глибиною 10-15мм (залежно від довжини зірваного гвинта). Потім переверніть екстрактор в патроні дриля таким чином, щоб конічний мітчик-ввертиш виявився робочою частиною. Використовуючи самі повільні обороти дрилі, приступайте до відкручування зірваного гвинта.
6
Відкрутити зірваний гвинт можна за допомогою газового пальника. Для цього нагрійте або сам гвинт, або деталь, в яку він вкручений. Якщо ви нагріли деталь, приступайте до охолодження гвинта. Якщо ж ви нагріли гвинт, остуджують деталь. У результаті виниклої різниці температур зірваний гвинт повинен піддатися відкручування.