Як вставити двері у ванній. пластикові панелі для ванної.

Установка дверей у ванну кімнату в цілому не відрізняється від монтажу інших міжкімнатних дверей, ви можете замовити його в тій фірмі, де придбали нову двері . Але якщо ви вирішили зайнятися установкою самостійно, вам потрібно знати кілька нюансів.
Вам знадобиться
  • - рулетка;
  • - дверне полотно і коробка;
  • - кріплення;
  • - фурнітура;
  • - інструменти: дриль , болгарка, перфоратор, електролобзик, викрутки і т.д.
Інструкція
1
Перед тим як замовити нові двері в магазині переконайтеся в тому, що розміри отвору відповідають стандартам виробника, оскільки часто двері ванних кімнат та санвузлів виявляються занадто вузькими або не підходять по ширині.
2
Перевірте, чи добре працює вентиляція в ванній. Якщо в кімнаті постійно волого, витяжка не ефективна, присутній грибок і пліснява - підберіть водостійкі або навіть пластикові двері.
3
Перевірте вертикальність стін, прилеглих до дверей, часто ці стіни бувають нахилені всередину, тому двері мимовільно буде закриватися. Якщо вас це не влаштовує, вирівняйте стіни за допомогою гіпсокартонної конструкції або штукатурки.
4
Зверніть увагу, ванна кімната завжди обмежена невеликим порожком, щоб запобігати затоплення квартири, тому двері встановлюються приблизно на 10 см вище, ніж в інших кімнатах. Якщо все ж вам необхідно встановити стандартну двері, укоротите її (звичайно, якщо це допускається малюнком моделі і матеріалом двері).
5
Для того щоб вкоротити двері, відпиляйте нижній сполучний брусок і видаліть зайве стільникове наповнення. Потім приклейте брусок назад і проведіть підгонку коробки. Врахуйте, що після такої реконструкції послаблюється вся система двері.
6
В типових ванних кімнатах стіни, як правило, досить тонкі, не більше 5 см, врахуйте це при підборі ширини коробки. Якщо у ванній покладена плитка, додайте до ширини ще 1-1,5 см (товщина розчину і плитки). Неправильно підібрану коробку можна виправити, для цього зріжте з неї зайві сантиметри.
7
Якщо можна, постарайтеся уникнути підгонки коробки, оскільки з часом шпон може почати відшаровуватися, та й лінія зрізу залишається помітною. Краще пошукати інший вихід із ситуації: збільште товщину стін або закладіть щілини гіпсом.
8
Якщо через порожка нова двері у ванну кімнату виявилася занадто велика, але можливості вкоротити її немає, розширте дверний проріз. Для цього накресліть лінію розпилу (кілька разів точно все виміряйте) і за допомогою перфоратора або болгарки відпиляйте потрібну частину. Якщо по верхній частині прорізу йде сталева смуга, постарайтеся її не чіпати, інакше ослаблення конструкції і тріщини (у тому числі і на плитці) вам гарантовані.
Вставити міжкімнатну двері в отвір можна і не вдаючись до послуг майстра. Якщо хочете заощадити на установці двері, можна спробувати зробити це самостійно.
Вам знадобиться
  • Двері полотно, короб, лиштви, поріг, петлі, цвяхи 70-90 мм і 4 мм, дриль, монтажна піна, схил.
Інструкція
1
Дверну коробку треба збирати на рівній поверхні. Покладіть два бруса з обох боків дверного полотна. Між коробкою і брусом повинен залишатися невеликий зазор - 2-3 мм. Брус зверху ображати під прямим кутом, потім підготуйте дверну поперечину. Її довжину треба ретельно відміряти, потім випиляти Г-подібний паз для з'єднання з боковим брусом дверної коробки. Скріпіть деталі.Затем виготовте нижній поріг і встановіть його. Позначте місця, де будуть розташовуватися петлі. Оптимально намітити їх в 200 мм від верхнього і нижнього країв двері. Виріжте гнізда для петель. Потім з'єднайте дверну коробку за допомогою цвяхів, попередньо просвердливши під них отвори. З боку петель треба забивати по два цвяха, з боку замка - по одному зверху і знизу. Цвяхи треба брати 70-90 мм, свердло діаметром 3 мм.
2
Тепер треба поставити дверні петлі. Вони бувають ліві, праві або двосторонні. Визначте, які потрібні саме у вашому випадку. Для дерев'яних дверей достатньо двох петель.Перед тим, як врізати петлі, їх розташування треба намітити. Найкраще робити це за допомогою скальпеля або гострого ножа, а не олівця. Коли будете врізати петлі, їх треба ставити на товщину пластини петель. Подбайте, щоб петля лежала на поверхні рівно. Гніздо для дверної петлі треба вирізати за допомогою стамески. Петлі треба ставити на саморізи, але перед цим слід просвердлити під них спеціальні гнізда.
3
Коли коробка зібрана і петлі врізані, можна встановлювати коробку в проріз. Зафіксуйте коробку в отворі за допомогою клинів, з кроком 500 мм і по кутах. Тепер можна ставити дверне полотно. Його вертикальність треба також ретельно перевірити за допомогою досить довгого схилу. Коли двері буде добре відрегульована і підігнана, треба заповнити наявні щілини між дверним прорізом і коробкою монтажною піною. Але робити це треба не відразу. Спочатку залийте монтажну піну декілька ділянок, потім, коли вона застигне, все інше простір. Потім видаліть залишки піни і закріпіть наличники.
Корисна порада
Лиштви кріплять за допомогою найтонших, фінішних цвяхів 4 мм.