Як визначити ціну монети. Як дізнатися скільки коштує монета.

Точно визначити ціну тій чи іншій старовинної монети може тільки досвідчений колекціонер або професійний оцінювач старовинних речей. Простій людині для цього необхідно керуватися деякими важливими правилами.
Інструкція
1
Якщо ви хочете визначити вартість якої-небудь старовинної монети, в першу чергу уважно перегляньте найвідоміші монетні каталоги. У них ви знайдете інформацію про ціни на різні сорти монет, ступеня їх збереження і рідкості. Майте на увазі, що чим краще збереження того чи іншого примірника, тим вище його вартість. Найпопулярнішими каталогами, що містять інформацію про російських монетах, є каталог Узденнікова і каталог Krause.
2
Недолік оцінки монет за допомогою монетних каталогів полягає в тому, що визначити з їх допомогою можна тільки загальну вартість монети, не беручи до уваги її реальну схоронність, а отже, і реальну ціну.
3
Під реальною ціною монети мається на увазі її справжня ринкова вартість. А вона, як правило, значно відрізняється від вартості, зазначеної в каталозі. Дійсна ринкова ціна залежить від безлічі факторів, наприклад, реальної вартості дорогоцінних металів, якості конкретної монети, попиту на даний екземпляр. Для того щоб найбільш точно визначити ціну монети, вам потрібно буде дізнатися ціну точно такий же, але вже проданої.
4
Від кількості монет, доступних для колекціонування, і від їх тиражу залежить рідкість цих монет. Високу ціну мають ті екземпляри, які випущені обмеженими тиражами.
5
Визначити ціну монети ви можете, звернувшись до представників монетних дворів, торговим агентам, конкретним колекціонерам або організаціям, що займаються послугами оцінки монет, а також взявши участь в різних аукціонах.
6
Звертаючись за допомогою до фахівця, майте на увазі, що навіть найдосвідченіший колекціонер може помилитися при оцінці тієї чи іншої монети. Тому якщо у вас немає достатнього досвіду в області нумізматики, обов'язково звертайте увагу на екземпляри, ціна яких, згідно з оцінкою фахівця, не надто висока.
Кожне нумізматичної дослідження, як правило, починають з визначення кожної окремої монети. Визначення монети увазі з'ясування місця і часу її карбування, монетний двір, монетного майстра (якщо можливо), номіналу. Для цього користуються різними способами, основні з яких ми і привели в цій статті. Читайте далі.
Інструкція
1
Найчастіше монету визначають, вишукуючи її опис або зображення в літературі. Але якщо нумізмат не надто досвідчений або монета для визначення складна, можна перегорнути цілу купу книжок і так нічого і не знайти. Але найчастіше нумізмат обмежує пошуки, визначивши спочатку метал, вага і розмір монети. Так, наприклад, золоті монети вагою приблизно 3,5 г - це, швидше за все, флоріни або дукати. Це означає, що вони карбувалися не раніше середини XIII століття. Срібні монети вагою 4 г - це гроші, які карбувалися не раніше другої половини того дружин XIII століття. Якщо враховувати ще й вага монети, і її розмір, можна зменшити список літератури для перегляду до декількох книг.
2
Також дивляться на технічні особливості чеканки. Якщо монета одностороння (брактеат), то її походження обмежується не тільки певним періодом, а й певною групою країн, в яких брактеати карбувалися. Сліди четвертого удару можуть видати південно-німецьке походження монети. А гуртовий напис говорить про те, що монета карбувалася не раніше 70-х років XVI століття.
3
Є свої закономірності і в зміні зображень. Для монет «варварських» держав було звичним зображення на них різних форм хреста і/або зображення богині Вікторії (часто спотвореного). Двосторонні денарии із зображенням дерев'яної церкви - німецької карбування.
4
Гербові зображення починають поширюватися на монетах з XIII століття. Зображення щита з щитотримачами свідчить про карбування монет не раніше XVI століття, двох щитодержателей - не раніше XVII століття. Можна визначити місце карбування або виділити деякі місця, де вважався покровителем той чи інший святий за його зображенню на монеті. Має також певне значення художній стиль зображення. Так можна визначити час карбування монети по чисто візантійським, романським або готичним зображенням.
5
Цінні відомості може дати не тільки зміст легенди, але і її розташування. Подвійна кругова легенда є характерною рисою монет типу «гріш» (празькі гроші, «гро турнуа» і їх наслідування і так далі). Якщо дата карбування, наприклад, вказується на монеті за допомогою двох-трьох останніх цифр, монета карбувалася в XVI-XVII століттях.
6
Дуже важливо також визначити пробу, склад металу монети. Це дасть можливість визначення монетної стопи та складання отриманих даних з показаннями з письмових джерел в тому випадку, якщо такі є.