Як виставити світло в фотостудії. Як правильно виставляти світло в фотостудії.

Правильно виставлений світло в фотостудії - це одне з головних складових вдалою фотозйомки. Початківцям фотографам буває непросто розібратися, скільки джерел світла повинно бути в приміщенні, і що вони з себе представляють. Крім того, дуже багато чого приходить з досвідом, адже кожен фотограф воліє знімати по-своєму. Однак існують базові прийоми розміщення світла, які можуть допомогти новачкам.
Вам знадобиться
  • - софт-бокс;
  • - стрип-бокс;
  • - лайт-панель;
  • - прожектор;
  • - насадки для точкового світла.
Інструкція
1
Рисующий джерело світла задає загальний настрій фотографії. За характером освітлення він може бути як м'яким, так і жорстким. У жорсткого світла є ряд своїх недоліків: він виділяє фактуру шкіри, зміщення моделі на пару сантиметрів може привести до появи небажаних тіней, під нього складно налаштувати інші джерела світла. Починаючому фотографу варто вибрати джерело м'якого освітлення (софт-бокси, стрип-бокси). Він повинен розташовуватися трохи вище голови моделі.
2
Якщо у вас немає відповідного джерела м'якого світла, можете модифікувати жорсткий. Для цього між джерелом світла і моделлю помістіть який-небудь прозорий предмет: білий аркуш, гардину. Поставте модель таким чином, щоб на неї падав тільки пом'якшений світло.
3
Встановіть заповнює світло. Його призначення - пом'якшувати тіні, робити їх менш глибокими. Об'єкт повинен освітлюватися рівномірно, без різких перепадів. Для цих цілей підійдуть софт-бокс або лайт-панель. Встановлювати заповнює світло можна фронтально або поруч з камерою. При налаштуванні світла уникайте появи подвійних тіней. Єдині ситуації, при яких вам не знадобиться заповнює світло - це зйомка світло-тіньового чоловічого і драматичного жіночого портрета.
4
При бажанні можна зупинитися на цьому, однак ви можете піти далі і налаштувати фонове світло. Завдання цього світла - відокремити модель від фону, надати фотографії обсяг і глибину. Зовсім не обов'язково робити фонове світло занадто сильним. Яскравість фону повинна бути всього на один-два стопа більше, ніж яскравість основного об'єкта. Як джерело фонового світла підійдуть прожектори і лампи з насадками тубус, ківш, прості рефлектори, шторки.
5
Якщо ви хочете підкреслити які-небудь деталі в моделі: волосся, одяг, - вам необхідно встановити який акцентував світло. Як і у випадку з фоновим світлом, вам необхідно домогтися точкового світлового плями, тому для освітлювальних приладів підійдуть насадки тубус, рефлектори зі шторками. Який акцентував світло зазвичай встановлюється в задньо-діагональної площині.
Світло є головним показником будь фото- студії. Саме в його ідеальному положенні для фотозйомки полягає перевага студійних фотографій серед яких-небудь ще. Якщо ви вирішили організувати власне місце для проведення фотосет, важливо не те, яке ви будете використовувати обладнання, а наскільки грамотно ви його розмістите.
Вам знадобиться
  • спалаху, софтбокси, парасольки.
Інструкція
1
Почніть з експериментів з парасолькою. Немає певної схеми, за якою повинні стояти Світлоприлад на студії. В залежності від бажаного ефекту потрібні різні настройки розташування парасольок, софтів і спалахів. Найпростіше почати саме з парасоля. Спробуйте віддаляти і наближати парасольку до джерела світла і спалаху, залежно від відстані світло почне розсіюватися під різним кутом і з різною силою, ніж варто користуватися для створення більш темних або навпаки Безтіньовий знімків.
2
Подивіться, що станеться, якщо підняти парасолю або навпаки опустити. Наприклад, для знімків, де потрібно, щоб обличчя моделі залишилося в тіні, варто наблизити парасольку і підняти його на рівні верхівки моделі. Якщо хочете заховати руки, проведіть ідентичну операцію тільки вже на рівні кистей рук.
3
Використовуйте відбивачі, для створення нерівномірної тіні. Виставите світло з трьох сторін від моделі та приглушите спалах парасолькою. В результаті тіньової коло буде навколо всього радіуса зйомки. Якщо вам необхідно відобразити тінь з однієї зі сторін, ви можете скористатися спеціальним відбивачем або звичайним дзеркалом.
4
Для створення яскравих і барвистих знімків тінь повністю виключається. Встановіть спалаху таким чином, щоб вони охоплювали всю знімається територію і Расс світло по знімається площі. В результаті ви отримаєте чистий знімок. Якщо потужності ваших спалахів не вистачає, щоб забезпечити одночасно і сильне розсіювання, і яскраве світло, ви можете доопрацювати барвистість вже на комп'ютері.
5
Спробуйте використовувати ефект "фронтальній атаки", коли освітлення направлено лише з одного боку. При розсіюванні, виходять знімки з цікавими матовими ефектами.
6
Якщо світло буде встановлений за моделлю, ви досягнете популярного ефекту, коли видно лише контури і силует, решта ж буде заховано за темною вуаллю.
Корисна порада
Пам'ятайте, що крім налаштувань світла потрібно також працювати з настройками світлочутливості вашого фотоапарата. Якщо ви тільки почали знімати у фото-студії, почитайте про можливості саме вашого апарату в студійних умовах.