Як поміняти зчеплення на Газелі. Як замінити Карзіна і диск зчеплення на газелі.

Зчеплення автомобіля ГАЗель - один зі слабких вузлів, що не відрізняються надійністю і довговічністю. З цієї причини його часто доводиться міняти. На щастя, заміну можна виконати, не знімаючи двигун. Для цього ГАЗель встановлюють на оглядову яму, естакаду або вивішують підйомником.
Вам знадобиться
  • - яма, естакада або підйомник;
  • - комплект гайкових ключів і торцевих головок;
  • - викрутки
Інструкція
1
Для демонтажу зчеплення в першу чергу від'єднайте важіль від коробки передач. Щоб зробити це, з кабіни підніміть вгору гумовий ущільнювач, відверніть ковпак біля основи важеля і вийміть важіль вгору. Рассоедините пружину і трос важеля приводу гальма стоянки. Демонтуйте карданний вал. Від коробки передач від'єднайте трос спідометра і дроти ліхтарів заднього ходу.
2
Відверніть кріпильні болти робочого циліндра від стартера, підійміть циліндр з штовхачем вгору, не відключаючи від нього шланг. Зніміть вилку зчеплення, відвернувши болт на рамці чохла. Отвинтите кріпильні болти і зніміть нижню частину картера зчеплення. Потім демонтуйте кронштейн, що з'єднує труби глушника. Поперечку задньої опори силового агрегату від'єднайте від кронштейнів лонжеронів.
3
Відвернувши гайки на шпильках, зніміть коробку передач разом з муфтою і підшипником зчеплення. Вийміть прокладку між картерами зчеплення і коробки передач. Знайдіть на маховику двигуна і кожусі натискного диска зчеплення суміщені позначки. Якщо їх немає, нанесіть їх самостійно. Після цього відверніть болти кріплення кожуха зчеплення і маховика, поступово обертаючи коленвал. Через нижній люк вийміть диски зчеплення з його картера.
4
Зніміть гідропривід зчеплення. Для цього відключіть шланг від робочого циліндра і злийте з нього рідину з гідросистеми. Від'єднайте і зніміть робочий циліндр з штовхачем. Зніміть пружину педалі зчеплення. Рассоедините штовхач циліндра і педаль зчеплення. З вушка штовхальника витягніть дві втулки. Осі педалей зчеплення і гальма расшплінтуйте і вийміть, потім зніміть педалі. Від головного циліндра відключіть шланг, а потім зніміть сам циліндр.
5
Установку нового зчеплення проведіть у зворотному порядку. Попередньо закладіть мастило в шарикоподшипник первинного вала КПП. маховик і натискний диск зчеплення протріть бензином. При монтажі зчеплення його ведений диск повинен бути звернений написом «Вперед» до маховика. Мітки на кожусі зчеплення і на маховику повинні бути обов'язково суміщені.
6
Проведіть центрівку веденого диска і осі коленвала. Для цього спеціальну оправку встановіть в шлицевое отвір веденого диска так, щоб інший кінець оправлення увійшов в отвір шарикопідшипника маховика. При відсутності оправлення скористайтеся запасним первинним валом коробки передач.