Як відучити від пляшки і соски.

До кінця першого року життя смоктальний рефлекс у дітей поступово згасає. В цей час його можна відучити від пляшки і соски. Даний процес повинен бути безболісним для малюка.
Інструкція
1
Оберіть для розставання з цими атрибутами відповідний час. Смоктання пустушки володіє заспокійливим ефектом, для відвикання від нього не підходить час, коли малюк хворіє. Наберіться терпіння, не у всіх малюків цей процес протікає безболісно. Розпочніть підготовку, пояснюючи, що він вже досить великий для соски. Покажіть на прикладі тата, сестри або інших родичів, що дорослі люди не смокчуть пустушку.
2
Прибирайте соску подалі із зони видимості. Якщо він починає вередувати, відволікайте його який-небудь іграшкою або книжкою. Намагайтеся зробити так, щоб малюк весь час був ніж те зайнятий. Потреба в соску буде поступово зменшуватися, можливо він буде згадувати про неї тільки перед сном.
3
Поступово відходьте і від «снотворного» впливу соски. Покладіть її на подушку поруч з ним і поясніть, що вона теж втомилася і хоче спати. Як тільки він перестане просити її перед укладанням, запропонуйте подарувати улюблене «заспокійливе» іншій дитині, який ще дуже малий. Потім приберіть подалі і більше не показуйте.
4
З пляшкою для пиття багато дітей не можуть розлучитися досить тривалий час, іноді до 3 років. Для того, щоб малюк перестав пити з пляшечки, починайте привчати його до чашки вже після 6 місяців. Спочатку поїть його з чайної ложечки, потім нехай пробує сам. Звичайно, на перших порах дитина буде проливати рідину, наберіться терпіння і продовжуйте навчання.
5
Придбайте малюкові яскраву кухоль-поильничек. Пограйте з нею, «Попо» з неї його улюблені іграшки. Процес буде йому цікавий і незабаром він навчиться обходитися без пляшечки. А потім приберіть з поїльника верхню частину з отворами для рідини - і ось вже ваш малюк п'є з чашки.
6
Краще не користуватися старими радами бабусь - намазати пустушку або соску від пляшечки чим небудь несмачним, наприклад, гірчицею. Це може сильно засмутити малюка. Процес відвикання повинен супроводжуватися позитивними емоціями. І не ставте в приклад інших дітей, які вже відмовилися від цих предметів. Інакше у дитини може формуватися комплекс неповноцінності.