Як скласти виховну програму школи. виховні програми по згуртуванню класу.

Школа - це місце, в якому учень нерідко проводить більшу частину свого дня. Тому завдання директора і вчителів - робити упор при складанні планів не тільки на отримання школярами знань, а й на виховний процес.
Інструкція
1
Першим ділом визначте мету виховної програми. Це може бути збільшення числа учнів, що показують хороші результати з шкільних предметів, згуртування класних колективів або загальний розвиток школярів, що дозволяє їм надалі точніше визначитися з професією.
2
Складіть план виховної програми школи . Туди мають входити: робота з проблемними учнями, заходи по згуртуванню колективів класів, а також діяльність після уроків - гуртки, секції тощо.
3
У кожному пункті плану додайте підпункти: план роботи, методи, якими вона здійснюватиметься, і хто буде відповідальний за даний вид діяльності.
4
Розішліть план виховної програми всім відповідальним за неї керівникам. Попросіть їх внести корективи або додати власні способи вирішення поставлених завдань.
5
Проаналізуйте відповіді викладачів. Відкоригуйте програму так, щоб вона максимально відповідала поставленим цілям і враховувала побажання виконавців.
6
Додайте кошторис витрат. Включіть в неї оснащення гуртків необхідними навчальними посібниками, розрахуйте вартість відвідування театрів і музеїв, якщо це входить у виховний процес. Постарайтеся врахувати навіть самі незначні витрати. Після затвердження виховної програми буде дуже складно змінити бюджет.
7
Складену програму прочитайте ще раз від початку до кінця. Якщо питань не виникло, відправляйте її директору або затверджуйте на педагогічній раді.
Корисна порада
Перед складанням нової, прочитайте колишню виховну програму школи. Дуже часто всі цілі і методи їх досягнення вже викладені на папері. Просто викладацький склад не приділяє їм уваги. Тоді вам буде достатньо відкоригувати програму, адаптувати її і ввести в роботу.