Як завантажити BIOS в ноутбуці.

BIOS - це спеціальна програма, записана на чіп материнської плати, яка відповідає за коректну роботу всієї комп'ютерної системи. Саме BIOS задає основні низькорівневі налаштування ПК, тому від його можливостей залежить продуктивність комп'ютера і його безвідмовність. Якщо ноутбук працює нестабільно або «не бачить» подключаемое до нього периферійний пристрій, потрібно перепрошити або, як кажуть, оновити BIOS.
Вам знадобиться
  • - ноутбук з доступом в інтернет;
  • - флешка.
Інструкція
1
Скачайте прошивальний файл і флешер (програму для прошивки) для вашої моделі ноутбука. Як правило, ці файли знаходяться в одному архіві. Розпакуйте архів і запустіть файл з розширенням .ехе.
2
У розпочатому на екрані діалоговому вікні натисніть Browse, після чого виберіть прошивальний файл і клацніть по кнопці «Відкрити». Потім натисніть на Flash BIOS: почнеться перепрошивка біоса з подальшою перезавантаженням ноутбука.
3
Зверніть увагу: BIOS можна прошивати як з Windows, так і з DOS. Перш ніж приступити до оновлення біоса з Windows, потрібно закрити всі працюючі на ноутбуці програми, відключити антивірус, а також відключити laptop від мережі та інтернету. Флешер повинен знаходитися в одній папці з прошивальним файлом.
4
Запустіть від імені адміністратора Winflash64 або Winflash. Потім зробіть бекап BIOS (резервне копіювання), після чого натисніть на кнопку Advanced і приступите до прошивці.
5
Щоб прошити BIOS з DOS, підготуйте Crisis Disk. Для цього створіть завантажувальну флешку: запишіть на неї прошивальний файл і флешер. Потім запустіть флешер phlash16/x/c/mfg/mode = 3my_bios.wph: почнеться прошивка.
6
У разі невдалої прошивки BIOS (не вантажиться операційна система, моргають індикатори, ноутбук видає невластиві йому звуки і т.д.) скористайтеся Crisis Recovery Mode і спробуйте відновити BIOS. Як правило, така реанімація закінчується успішно (виняток становлять ті випадки, коли при прошивці пошкоджується BootBlock BIOS).
7
Щоб реанімувати невдало прошиту мікросхему, знадобиться програматор, тому в цій ситуації слід звернутися в сервісний центр.
Зверніть увагу
Програми для прошивки і флешери завантажуйте з офіційних сайтів компаній-виробників!
Корисна порада
Установлювана прошивка BIOS повинна бути створена конкретно під материнську плату вашого ноутбука. Визначити точно модель плати можна за допомогою програми Get BIOS Info.