Як написати програму розвитку установи.

Програма розвитку установи подібна бізнес-планом. Тільки в ній описуються не просто статті видатків і доходів, а й етапи, які повинна пройти компанія для досягнення наміченої мети, а також методи, які планується використовувати.
Вам знадобиться
  • Програма Microsoft Power Point.
Інструкція
1
Щоб написати програму розвитку установи, розробіть основні мети існування вашої організації. Наприклад, це може бути надання якісних послуг та певна прибуток. Подумайте, що потрібно зробити для того, щоб ці цілі були досягнуті.
2
По пунктах розпишіть основні етапи досягнення головних цілей компанії. Включіть туди все: підбір професійних співробітників, аналіз конкурентів, маркетингові дослідження потреб клієнтської аудиторії, підвищення якості послуг або впровадження нових технологій.
3
Якщо ваша установа вже існує, попросіть керівників усіх напрямків направити вам побажання з розвитку компанії. Це допоможе зрозуміти реальні потреби відділів, способи поліпшення їх роботи і методи, якими варто діяти для досягнення основних цілей. Швидше за все, під час цього опитування з'ясуються додаткові (другорядні) цілі, або навіть з'явиться ще одна основна. Обов'язково внесіть їх в програму розвитку.
4
Позначивши цілі та етапи їх досягнення, переходите до методів. Підвищити кваліфікацію співробітників можна за допомогою тренінгів. Поліпшити мотивацію - ввівши бонуси. Аналіз конкурентів допоможе дізнатися, як модифікувати товар або послугу, щоб витрата був менше, а дохід більше. По кожному вписаній в програму розвитку етапу вкажіть якомога більше методів. Якщо вам пощастить і перший же впроваджений виявиться вдалим, інші не знадобляться. В іншому випадку у вас буде ще кілька варіантів вирішення поставленого завдання.
Зверніть увагу
Перед тим як затверджувати програму розвитку у керівництва або впроваджувати її в дію, дайте їй «полежати» два-три дні. Після цього прочитайте її ще раз. Якщо жоден з пунктів не викликає питань, значить, ви вірно склали програму і вона дійсно буде працювати.
Корисна порада
Якщо програма розвитку закладу потребує затвердження у керівництва компанії, зробіть її якомога більш наочною. Виготовте її в програмі Power Point з використанням діаграм, графіків і фотографій.