Як визначити, чи є в комп'ютері вірус. Як перевірити чи є в комп'ютері віруси Саліти.

Комп'ютерні віруси крадуть паролі користувачів, кошти з віртуальних гаманців, блокують роботу машини і вимагають відправки SMS, роблять файли на дисках прихованими, псують життя користувачів іншими способами. Виявивши подібне, слід негайно вжити заходів з пошуку і видалення шкідливої програми.
Інструкція
1
Якщо на комп'ютері вже встановлений антивірус, спочатку перевірте, чи є ліцензія на нього дійсною. Якщо це так, спочатку запустіть процес оновлення баз програми, а потім - здійсните повну перевірку всіх жорстких дисків на віруси. При виявленні таких вибирайте пункт меню, відповідний лікуванню або видалення (при неможливості лікування) заражених файлів.
2
За відсутності антивіруса, або якщо термін дії ліцензії на нього минув, купите, відповідно, сам антивірус, або продовжите ліцензію. Якщо це вас не влаштовує, видаліть старий платний антивірус і встановіть безкоштовний. Він буде оновлюватися завжди, не вимагаючи продовження, що дуже зручно. Після видалення антивіруса може знадобитися додаткова настройка мережевих інтерфейсів, щоб доступ до мережі з'явився знову. Удома можна використовувати програму PC Tools Antivirus Free або AVG Free, на роботі - тільки першу з цих програм (друга безкоштовна тільки для домашнього використання). Ні в якому разі не можна ставити відразу кілька антивірусів - вони будуть конфліктувати. Замінивши антивірус на новий, працездатний, знову перевірте всі диски комп'ютера на віруси.
3
На додаток до антивирусам можна використовувати також антивірусні утиліти. Вони відрізняються тим, що не здатні оновлюватися, але зате можуть мирно співіснувати з наявним антивірусом, що використовується в якості основного. Існує дві такі програми: «Антивірус Зайцева» і Dr. Web Cure IT. Перша з них безкоштовна для будь-якого використання, друга - тільки для домашнього. Щоб оновити базу такої утиліти, просто скачайте її нову версію. Установки вона не вимагає і запускається відразу після скачування і розпаковування архіву.
4
Вірогідність зараження вірусом комп'ютера з операційною системою Linux досить мала. Якщо ви все ж підозрюєте, що машина заражена, встановіть антивірус ClamAV і перевірте всі жорсткі диски ім. А спеціальний завантажувальний диск Dr.Web Live CD, виконаний на основі Linux, можна використовувати для перевірки машин як з Linux, так і з Windows. Записавши такий диск, завантажте комп'ютер з нього і здійсните перевірку так, як якщо б ви користувалися звичайним антивірусом. Якщо ви хочете оновлювати на такому диску бази, використовуйте «болванку» типу CD-RW, періодично скачивая і записуючи на неї нові версії програмного комплексу.
5
У випадку, якщо ви запідозрили на наявність шкідливого коду окремий файл, зайдіть на сайт VirusTotal і завантажте цей файл туди. Він буде автоматично перевірено кількома десятками антивірусних програм, а результати будуть виведені НЕ екран. Не відправляйте на цей сайт файли, що містять конфіденційну інформацію.