Як відкрити рахунок у банку.

Рахунок у банку відкрити може як фізична так і юридична особа.

Розглянемо перший випадок. Щоб фізичній особі відкрити рахунок у банку, йому необхідно виконати декілька простих кроків.

 1. Визначтеся, з якою метою відкриваєте рахунок. Якщо ви хочете тільки отримувати доходи, то краще відкрити строковий вклад, але пам'ятайте, що при такому вкладі операції з грошима обмежені. Якщо ж з відкритого рахунку планується постійно знімати гроші, і на нього буде переводитися пенсія або заробітна плата, то краще відкрити поточний рахунок, або вклад до запитання.
 2. Піти в банк. Якщо конкретніше, вам необхідно потрапити в операційний відділ банку. При собі потрібно мати паспорт та ідентифікаційний номер платника податків, його мати з собою необов'язково, але часто його наявність прискорює і спрощує всю процедуру. Ну і, звичайно, гроші. Без внесення певної суми грошей відкриття рахунку неможливо. Якщо ви збираєтеся відкрити рахунок для перерахування на нього пенсійної допомоги, то доведеться мати з собою ще й пенсійне посвідчення. Або, якщо пенсія, ще не призначена, то його необхідно буде пред'явити після призначення.
 3. У кожному банку є стійка з інформацією. Візьміть брошури та ознайомтесь з тими умовами, на яких банк пропонує завести рахунок. З усіх запропонованих варіантів виберіть найбільш прийнятний для себе.
 4. Підійдіть до операційного віконця, або столу, за яким сидить співробітник, який займається вашим питанням.
 5. Уважно вивчіть всі підготовлені документи, перевірте правильність кожної букви і цифри, і тільки потім підписуйте договір.

В цілому, процедура вкрай проста. Ось для юридичних осіб вона має трохи більше складнощів. Але і тут все вкладається в алгоритм певних кроків.

 1. Все той же похід в банк, але ось список документів значно розширитися. Потрібно мати при собі, крім перерахованого, заява від юридичної особи, картки із зразками підпису, тих посадових осіб, які матимуть право підписувати документи, картку із зразками відбитка печаток, копію статуту фірми.
 2. Далі повторюються все ті ж кроки, які проходить фізична особа.

При відкритті інших видів рахунки потрібно ще більший список документів.

 • Заява
 • Картки з підписами і відбитками печаток
 • Копію свідоцтва про державну реєстрацію
 • Копію статуту та установчого договору
 • Довідку про призначення або заміну керівника та головного бухгалтера.