Як проходять гонки на снігоходах.

Снегоход перестав бути виключно робочою транспортом, використовуваним в умовах суворого Крайньої Півночі. Сьогодні їзда на ньому - увлекательнейший вид відпочинку і спорту для людей, що ведуть активний спосіб життя.
Інструкція
1
Для участі в гонках потрібні спортивні снігоходи. На відміну від своїх туристичних та утилітарних аналогів вони більш потужні і легені. У такої машини відсутня багажник і є тільки одне сидіння. Завдяки виконаній з легкого металу несучій рамі і короткою гусениці снігохід маневрен і легко керований. Мотор з об'ємом двигуна до 700-800 см3 здатний розігнати машину до швидкості, що перевищує 200 км/ч.
2
Найбільш динамічна і видовищна така дисципліна снегоходного спорту, як крос. Для його проведення потрібна замкнута траса з природними перешкодами, розташована за межами доріг. Довжина кола не повинна бути менше 15 км. Кожен із заїздів триває близько 20 хвилин. Швидкісні ділянки містять чергуються перепади висот, складні повороти і трампліни. Учасники обганяють суперників по ходу гонки .
3
У гонках по пересіченій місцевості, званими «ендуро» («витривалість»), основною якістю учасника є не тільки здатність обігнати суперника, але ще й проявити витривалість в подоланні траси. Траса для «ендуро» - замкнуте коло, що йде по сильно пересіченій місцевості. При цьому можливе включення доріг загального користування. Довжина кола 40-60 км. За день гонщикам необхідно покрити 3-4 таких дистанції. Коло ділиться на кілька проміжків контролю часу. На подолання кожного з них гонщику дається жорсткий ліміт часу, відхилення від якого карається штрафними очками.
4
Найшвидкісніша дисципліна - спринт-крос. На кросової трасі, замкнутої в кільце і забезпеченою безліччю різних перешкод, поворотів і трамплінів, організовується серія заїздів за участю декількох гонщиків. Протяжність траси складає 0,65-0,80 км. Ширина її в найвужчому місці повинна бути не менше 7 метрів.
5
При їзді на снігоходах гонщику важливо подбати про власну безпеку. Перед кожним виїздом належить ретельно оглядати машину і своєчасно проводити її техобслуговування. Починаючи рух по перетинанню дороги, потрібно зупинити снігохід і переконатися у відсутності транспортних засобів.
6
Одягатися слід в снегоходной екіпіровку. Верхній одяг повинен захищати від вітру. Обов'язкова наявність шолома, рукавичок і черевик. Шолом повинен підходити гонщику за розміром і мати сертифікат стандарту безпеки.
Зверніть увагу
Не можна перетинати на снігоході водойми. Їздити можна тільки на дозволених для цього територіях і трасах. Обов'язково складання карти маршруту.
Катання на снігоходах - заняття веселе, екстремальне, по-справжньому спортивне. Будь то велика і дружна компанія або всього декілька чоловік, цей вид відпочинку привнесе у ваше життя масу яскравих вражень і нікого не залишить байдужим. Головне, грамотно організувати катання на снігоходах.
Вам знадобиться
  • - адреса і телефон бази прокату в зручному для вас районі
  • - діючі права на водіння (будь-які)
  • - гроші
  • - хороша компанія
Інструкція
1
снігоходи самостійно може керувати людина, яка досягла 16-річного віку і має на руках діючі права на водіння транспортного засобу. Категорія прав не важлива. При організації катання на снігоходах переконайтеся, що всі учасники передбачуваної прогулянки/сафарі мають необхідні документи і знаходяться в потрібному віковому діапазоні. В іншому випадку дані особи зобов'язані бути пасажирами в інших учасників, що мають всі відповідні документи.
2
Оберіть прокатну базу, найбільш відповідну вашим бажанням. Особливу увагу зверніть на наявність ліцензії та сертифікації для організації потрібного вам виду відпочинку. Також попросіть пред'явити документацію, що підтверджує справність і успішно пройдений техогляд снігоходів. Уточніть питання по страховці.
3
Обговоріть передбачуваний маршрут, прокладете його на карті даної місцевості. Бажано оглянути його на спеціальній техніці з гідом (якщо катання на 1-2 години), переконатися, що траса добре прокладена, що на ній немає небезпеки зіткнення з лижниками/сноубордистами (якщо місцевість гірська) або будь-якими транспортними засобами.
4
Дізнайтеся про можливості отримати на базі спеціальні захисні елементи. В учасників катання обов'язково має бути міський закрито обличчя, шоломом - голова, по необхідності закрийте суглоби ніг і рук. У всіх повинна бути своя зимова спортивний одяг з непродуваемой тканини і зручне взуття.
5
Виключіть появи у вашій компанії на трасі учасників у нетверезому стані. Це допоможе уникнути аварій, псування снігоходів та отримання непередбачених травм. Уважно прочитайте договір між учасниками і власником снігоходів. Вивчіть всі пункти, один варіант договору повинен залишитися у вас.
6
В цілях безпеки подбайте про те, щоб протягом прогулянки вашу групу супроводжував професійний гід (або два). Це допоможе уникнути ситуацій з несприятливими наслідками, порушення будь-яких правил експлуатації техніки, дезорієнтації на місцевості. Катання з людиною, яка ідеально знає дорогу, буде більш якісним, цікавим, дозволить вам прекрасно провести час.