Як зв'язати рукавиці спицями.

Рукавиці і шкарпетки відносяться до тих речей, які можуть запросто зв'язати навіть початківці в'язальниці, які вже витратили тільки лицьові і виворітні петлі. Причому неординарність і яскравість речі можна отримати за рахунок використання різнокольорових ниток (однакові по товщині і фактурі) або вишивки на готовому виробі.
Вам знадобиться
  • - 5 спиць;
  • - нитки;
  • - в'язальний гачок;
  • - голка.
Інструкція
1
Рукавиці в'яжуться на 5 спицях. Починайте в'язання з манжет. Наберіть на 2 спиці 36-40 петель, розподіліть їх на 4 спиці по 9-10 петель і в'яжіть по колу 5-7 см візерунок гумки: 2 осіб, 2 вив. або 1 осіб, 1 вив.
2
Після гумки додавайте на кожній спиці по 1-2 петлі і в'яжіть лицьовими петлями до основи великого пальця.
3
Для великого пальця зніміть на шпильку 7-10 петель і продовжите в'язати по колу лицьовими петлями. Дійшовши до місця знятих петель, наберіть стільки ж повітряних петель і продовжите в'язання рукавиці.
4
Отвір для пальця можна зробити іншим способом: пров'яжіть першу петлю основною ниткою, наступні 7-8 петель - допоміжної ниткою і останню петлю - також основною ниткою, залишивши довжину трохи більше 4см. Далі рукавицю в'яжіть по колу основною ниткою лицьовими петлями.
5
Рукавицю в'яжіть до мізинця, потім починайте збавляти петлі в кожному ряду, пров'язуючи останню петлю попередньої спиці і першу петлю подальшою спиці. Якщо хочете «гостроносу» рукавицю, то в'яжіть до останніх 4 петель, для округлої рукавиці - до 12 петель. Потім простягніть гачком нитку через петлі, затягніть в одну петлю, відріжте хвостик і простягніть на виворіт. Або за допомогою голки простягніть нитку через петлі на виворітній стороні, зав'яжіть.
6
Також зв'яжіть другу рукавицю. Тепер поверніться до великого пальця: з шпильки перенесіть петлі (7-10) на спицю, закріпіть нитку і наберіть відсутнє число петель (7-10) на протилежній стороні і з боків по 1-2 петлі, щоб не було «дірочок».
7
Петлі однаково розподіліть на 3 або 4 спиці і в'яжіть лицьовими петлями по колу до нігтя, потім зменшуйте тим же способом, що і рукавицю.
8
Якщо отвір для пальця ви робили допоміжної ниткою, то акуратно вставляйте 2 спиці в закриті петлі, які знаходяться вище і нижче контрастною нитки, витягуйте цю нитку і набирайте з боків 1-2 петлі.
9
Зверніть увагу, що різнокольорові рукавиці не вимагають складних малюнків і візерунків. Однотонні вироби можете прикрасити на лицьовій стороні вишивкою або в'язати спочатку з візерунком, але тоді не забудьте додати 1-3 петлі на спицю.
Немає нічого теплей і приємніше холодною зимою, ніж рукавички, пов'язані власними руками. Проста схема в'язання підійде для початківців і досвідчених рукодільниць.
Вам знадобиться
  • 200г пряжі, набір панчішних спиць (5 штук)
Інструкція
1
Наберіть 32 петлі, розподіліть їх на 4 спиці і в'яжіть по колу гумкою 2х2. Далі продовжуйте лицьовій гладдю або візерунком. Петлі на 1й і 2й спицях - це долоню, петлі на 3й і 4й спицях - тильна сторона.
2
Для клина великого пальця позначте іншою ниткою 4Ю і 7ю петлі на долоні. У наступному колі після 1й зазначеної петлі і перед 2й вив'язувати з поперечної нитки по одній схрещеною лицьовій петлі. Додавання роблять в кожному 3 колі, а потім ще 3 кола без додавання. Після цього петлі клина перенести на шпильку і залишити відкритими. Над ними для перемички набрати заново 2 петлі і продовжити в'язання по колу. В'яжуть до потрібної висоти.
3
Щоб закінчити руковіци в'яжуть так: на долоні і тильній стороні зв'язати разом лицьовими 2ю і 3ю петлі, а передостанні 2ю і 3ю петлі провязать з протяжкою .Убавкі повторюють, поки не залишиться 4 петлі. Їх потрібно затягнути робочої ниткою і закріпити з вивороту.
4
Для великого пальця набрати 2 петлі з перемички. Все петлі клина розподілити на 3 спиці і в'язати по колу до потрібної висоти.Для кінчика пальця в'яжуть разом обидві останні петлі на кожній спиці, поки не залишиться 3 петлі. Їх стягують робочої ниткою і закріплюють на вивороті. Ліву рукавицю в'язати в дзеркальному відображенні.
5
Другу руковіци в'яжуть в дзеркальному відображенні.