Як зробити мурашки.

Заняття ліпленням з дітьми - справа корисне і приємне. Це не тільки розважає і зближує батьків і малюків, а й розвиває фантазію і дрібну моторику. Як об'єкти для ліплення з солоного тіста можна взяти героїв байок і казок - наприклад, мурашки .
Вам знадобиться
  • Борошно, сіль, какао, кориця, вода, дріт, фольга, акрилові фарби
Інструкція
1
Замісити тісто. Для цього в мисці змішайте стакан муки і півсклянки солі. Потім маленькими порціями, постійно перемішуючи, додайте три чверті склянки води. Кількість рідини може варіюватися - якщо потрібно, підлити більше: головне, щоб тісто вийшло міцним і не прилипало до рук. Щоб надати тесту природний шоколадний колір, додайте в нього трохи какао і кориці - тоді матеріал буде ще й дуже приємно пахнути.
2
Розділіть тісто на три нерівних частини: маленьку для голови, середню і велику - для двох деталей тулуба. Шматочки, з якими не будете працювати в даний момент, покладіть в миску і оберніть харчовою плівкою (в холодильник прибирати не треба).
3
Скачайте з усіх шматочків почергово кульки. На деталь голови злегка натисніть, щоб її приплюснути, а з двох, що залишилися сформуйте овальні частини.
4
Відріжте три шматки жорсткої дроту, просмикніть їх наскрізь через тулуб мурашки і загніть з обох сторін вниз. Кінці дроту на відстані 1 см зігніть паралельно поверхні стола, щоб ніжки мурашки були стійкими.
5
Змочіть водою всі три частини іграшки і з'єднайте їх між собою.
6
Готовий виріб покладіть на папір в темне місце з кімнатною температурою на день-два.
7
По закінченні цього часу підсушіть іграшку в духовці при температурі 50 градусів. Мурашки потрібно буде покласти на деко, застелене фольгою, і залишити в духовці на годину.
8
Готову іграшку остудіть і розфарбуйте акриловими фарбами. Для міцності покриття можна зверху нанести глянцевий або матовий акриловий лак.