Як розфарбувати гітару.

Якщо фарба на вашій гітарі вицвіла, а лак потріскався, варто задуматися про придбання нового інструменту. Але можна вчинити інакше. Перефарбуйте старий, поліпшивши і осучаснивши його дизайн. Самостійна розфарбування улюбленої гітари - процес трудомісткий, але дуже захоплюючий. Вам буде потрібно запас часу і якісні матеріали для роботи.
Вам знадобиться
  • - шліфувальна машинка;
  • - шліфувальні губки;
  • - засіб для видалення фарби;
  • - велюровий валик;
  • - грунтовка;
  • - фарба для дерева в аерозольних балончиках;
  • - покриття з ефектом розтріскування;
  • - матовий лак;
  • - дрантя ;
  • - паперовий скотч.
Інструкція
1
Розберіть гітару . Отвинтите гриф, приберіть фурнітуру. Складіть все у окрему коробку, щоб не втратити ні одну з важливих деталей і приберіть до закінчення робіт.
2
Перш ніж продумувати дизайн, потрібно повністю зняти шар старої фарби і лаку - інакше нове покриття моментально покриється пухирями і тріщинами. До того ж товсті шари свіжої фарби, покладені поверх уже наявною можуть спотворити звук. Покрийте поверхню шаром спеціального засобу для видалення фарби і залиште його на час, рекомендований виготовлювачами. Перед вживанням прочитайте інструкцію на етикетці.
3
Озбройтеся шліфувальної машинкою і ретельно зачистите поверхню від залишків фарби та лаку. Дійте акуратно, щоб не пошкодити дерево. Після обробки протріть гітару чистою ганчіркою. Покрийте деревину ґрунтовкою за допомогою маленького велюрового валика і сушіть її не менше доби.
4
Шпаклівкою замажте дефекти, подряпини і вибоїни на корпусі. Не нехтуйте цим пунктом, інакше фарба ляже нерівно. Правильна реставрація дерева поліпшить не лише зовнішній вигляд інструменту, але і його звукові якості. Після шпаклівки відкладіть гітару для просушки на добу або двоє.
5
Покрийте дерево ще одним шаром грунтовки, висушіть і відшліфуйте вручну, доводячи поверхню до дзеркальної гладкості. Скористайтеся малярськими шліфувальними губками округлої форми. Протріть гітару вологою ганчіркою, видаляючи дрібні смітинки і пил.
6
Спробуйте нескладний, але дуже оригінальний варіант дизайну - ефект кракелюра. Він не вимагає художніх навичок, до того ж сам процес роботи дуже захоплюючий. Найзручніше скористатися готовим набором з двох балончиків з фарбою. Перед початком робіт уважно прочитайте інструкцію.
7
Нанесіть на поверхню два шари базової фарби з першого балончика. Просушіть їх не менше півгодини. Нанесіть верхнє покриття з другого балона - воно створює ефект розтріскування. Чим більше шарів кошти ви завдасте, тим крупніше будуть тріщини. Готову гітару сушіть близько доби.
8
Залакіруйте гітару. Врахуйте, що кракелюр робить поверхню трохи шорстким - декоративні тріщини будуть відчуватися під рукою. Якщо такий ефект вам не подобається, нанесіть на інструмент матовий лак, висушіть і відшліфуйте поверхню губкою. Повторюйте процедуру кілька разів. Поступово верстви лаку заповнять тріщини і поверхня стане ідеально гладкою.
9
Пофарбуйте гриф гітари. Накладку заклейте паперовим скотчем. Дрібні дефекти зашпаклюйте і обробіть шліфувальною губкою. Голову грифа можна забарвити за технологією деки, прикрасивши його кракелюр. Сам гриф покрийте одним-двома шарами емалі, відповідної за тону. Просушіть його, видаліть скотч і зберіть гітару.