Як зробити карту пам'яті.

Карта пам'яті дозволяє зберігати дані і переносити їх з одного комп'ютера на інший. Щоб зробити карту пам'яті самому, потрібно купити в радіомагазині окремо контролер, мікросхему пам'яті, роз'єм USB, плату. Також вам знадобляться конденсатори, резистори, котушки, кварцовий резонатор.
Вам знадобиться
  • - макетная плата;
  • - паяльник;
  • - мікросхеми пам'яті і контролер;
  • - програматор;
  • - середа програмування .
Інструкція
1
Підберіть контролер під наявні у вас мікросхеми пам'яті. Зверніть увагу на їх інтерфейс. Бажано використовувати стандартний інтерфейс, якщо такий є. В іншому випадку вам доведеться програмувати його самостійно. Пам'ятайте, що паралельні способи передачі мають, як правило, більшу продуктивність у порівнянні з послідовними. Використовуйте спеціалізовані контролери, що підтримують USB. Крім того, деякі контролери підтримують на апаратному рівні найпоширеніші файлові системи.
2
Продумайте принципову схему майбутньої карти пам'яті. Пам'ятайте, що струм споживання повинен бути не більше 500 мА для USB1 і USB2. Бажано поставити фільтруючий конденсатор великої ємності на вхід пристрою, щоб при пропажі живлення воно встигло записати файлову систему. При цьому струм зарядки конденсатора повинен бути менше 500 мА.
3
Зберіть макетну плату для налагодження майбутнього устрою. Для цієї мети добре підходять мікросхеми в корпусах DIP, а для SMD-компонентів випускаються спеціальні макетні плати з відповідними контактними майданчиками. На даному етапі розміри пристрою краще вибирати побільше, для зручності подальших правок конструкції.
4
Наступний етап - програмування контролера. Тепер вам належить вдихнути життя в набір мікросхем, проводів, плат і роз'ємів. Крім стандартних функцій карти пам'яті, ви можете забезпечити її можливостями, обмеженими тільки вашою фантазією. Наприклад, ввести шифрування інформації, індикатор зайнятого простору, резервне копіювання на додаткову мікросхему і багато іншого. Пам'ятайте, що без виставленого біта захисту пам'ять програм контролера може бути легко прочитана. Якщо звичайно це загрожує тільки втратою програмного коду, то у випадку з шифруванням даних всі зусилля на реалізацію захисту будуть марні.
5
Після налагодження програмної і апаратної частини пристрою можете збирати кінцевий варіант плати з мінімізацією розмірів, витрат на один пристрій, зручним розташуванням індикаторів.