Як зробити гіпсокартон. Як зробити безформний гіпсокартон.

Гіпсокартонні плити міцно увійшли в наш побут. Цей матеріал екологічно чистий, виготовляється без додавання небезпечних компонентів, вогнестійкий, володіє звукопоглинальними властивостями. Має здатність «дихати», тим самим нормалізуючи мікроклімат в приміщенні. З його допомогою можна зводити складні конструкції, як в квартирі, так і у виробничих будівлях.
Вам знадобиться
  • Будівельний гіпс, спеціальний картон, сполучні компоненти, обладнання для виробництва.
Інструкція
1
Листи гіпсокартону або плити ГКЛ виготовляють на конвеєрі. Щоб це зробити, потрібно следующее.Возьміте гіпсове в'язке речовина, а саме будівельний гіпс (CaSO4 * 2H2O). За допомогою шнекового транспортера або пневмотранспорта, його слід подати в видатковий бункер. Використовуваний матеріал - мінерал, що має в своїй основі зернисту, волокнисту або пластинчасту структуру. Його можна отримати шляхом випалу синтезованого або природного гіпсу. Краще застосовувати природний матеріал, так як він менш радіоактивний, вогнестійкий, не горючий і має нормальну кислотність. Потім гіпс направляється в шнековий змішувач, там до нього слід додати деякі сухі компоненти (хімічні добавки, скловолокно, відходи виробництва).
2
Отримана суміш відправляється в змішувач безперервної дії, туди ж надходить пульпа і деяка частина піни з пеногенератора. Для виробництва сердечника застосовується гіпс, який має виняткові технічні та фізичні властивості. Він повинен мати здатність «дихати», тим самим поглинати зайву вологу і віддавати її в разі недостатка.Пріготовів пеногіпсовую масу, слід подавати її на формувальний стіл, при цьому потрібне рівномірно розподіляти і укладати її за допомогою живильників на нижню стрічку з картону, з загнутими попередньо краями.
3
Накрийте гіпсову масу верхнім аркушем картону, попередньо змастивши його краю клейовим складом. Що покриваються матеріал ще називають «будівельним». Цей папір має спеціальні властивості, які відсутні у звичайного побутового картону, а саме - вологостійкість і паронепроницаемость, якщо виконуються роботи у вологому середовищі, теплоізоляційні - для внутрішньої обробки.
4
Потім, отриману гіпсову стрічку, потрібно протягнути між формувальному валками, які відстають один від одного на відстань, відповідне товщині ліста.Когда гіпсове тісто зчепилося, а це відбувається під час її пересування по конвеєру, безперервну гіпсову стрічку за допомогою гільйотини потрібно розрізати на листи певної довжини, промаркувати, откантовать і направити в багатоярусну сушильну камеру.Висохшіе листи слід укласти попарно, один до одного лицьовою стороною, вирівняти та обрізати торці. Після цього укласти їх в пачки і відправити на упаковку.
Корисна порада
Відтворити плити ГКЛ або гіпсокартон в домашніх умовах дуже важко. Тому краще скористатися промисловими виробами.