Як малювати шрами.

Один із способів імітації шрамів полягає в використанні інструменту «Кисть» в декількох режимах і додаванні ефектів шару. Всі ці дії можна виконати в редакторі Photoshop.
Вам знадобиться
  • - програма Photoshop;
  • - фотографія.
Інструкція
1
Відкрийте зображення, на якому збираєтеся малювати шрам, в Photoshop і створіть в документі новий шар натисканням на кнопку в нижній частині палітри шарів.
2
Намалюйте основу шраму. Для цього включіть Pen Tool в режимі Paths і створіть дві опорні точки, двічі клацнувши по документу. Якщо потрібно, зігніть отриману лінію.
3
Щоб намалювати шрам з тонкими краями і більш широкої серединою, застосуєте обведення до створеного контуру. Налаштуйте діаметр інструмента Brush Tool, враховуючи, що він буде відповідати товщині контуру. В якості основного кольору виберіть темно-коричневий.
4
Клацніть по шару в палітрі Paths і виберіть опцію Stroke Path. Як інструмент для обведення виберіть Brush, а в чекбоксі Simulate Pressure поставте галочку.
5
За допомогою інструменту Brush Tool в режимі Color подкрасьте зображення відтінками червоного. Щоб кисть залишала сліди тільки на області шраму, завантажте виділення опцією Load Selection меню Select. Тепер зміни будуть застосовуватися тільки до виділеного фрагменту.
6
Для створення ефекту обсягу на краях шраму використовуйте стиль шару. Застосуйте опцію Outer Glow групи Layer Style меню Layer. Надайте параметру Opacity в настройках стилю значення близько п'ятдесяти відсотків. В якості кольору світіння виберіть червоно-коричневий. Налаштуйте розмір ефекту так, щоб навколо шраму з'явилася неширока світла смуга.
7
По краях шраму можна намалювати сліди від голки. Це робиться інструментом Brush Tool в режимі Color Burn. Діаметр кисті інструменту повинен становити не більше двох-трьох пікселів. Зменшіть величину параметра Opacity в панелі налаштувань кисті до десяти-п'ятнадцяти відсотків.
8
Для створення декількох паралельних шрамів продублюйте відредагований шар опцією Layer via Copy групи New меню Layer і посуньте копію шару вниз за допомогою інструменту Move Tool. Злегка зменшіть розмір одного з шрамів опцією Free Transform меню Edit.