Як робити стереокартинки.

Стереокартинки , або по-іншому стереограма - це спеціально створені зображення, за видимим безглуздим малюнком яких ховаються об'ємні фігури. Щоб побачити приховане зображення, потрібно розфокусувати погляд. Комусь це дається з першого разу, а комусь треба довго тренуватися. Робити стереокартинки можна самостійно, але для цього вам знадобиться спеціальна програма.
Вам знадобиться
  • - програма для створення стереокартінок;
  • - картинка глибини;
  • - картинка для зовнішньої оболонки.
Інструкція
1
Встановіть на своєму комп'ютері спеціальну програму для створення стерекартінок, наприклад, Stereogram Workshop, 3DMiracle, Popout-Pro або іншу.
2
Підберіть файл-картинку, який міститиме інформацію про глибину майбутньої стереокартинки. Чим яскравіше точка, тим вона буде ближче здаватися в готової картинці, а чим темніше - тим далі. Якщо у вас є така картинка, просто вкажіть до неї шлях через меню File -> Load Depth Image.
3
Якщо ви хочете створити картинку глибини самостійно, скористайтеся будь-яким графічним редактором, наприклад, Photoshop. Відкривши редактор, залийте фон чорним кольором і намалюйте на ньому чорно-біло-сірі об'єкти різного ступеня яскравості. Можете також скористатися готовим зображенням, перетворивши його в чорно-біле. Для початку нехай зображення буде якомога більш контрастним і простим у сприйнятті.
4
Далі завантажте текстуру для створення зовнішньої, видимої оболонки, так звану маску глибини. Якщо маски глибини у вас немає або ви хочете зробити її самостійно, скористайтеся спеціальною утилітою, наприклад, 3DMonster. Крім того, можна взяти будь-яке невелике (не більше 256х512) зображення, оптимальне розширення файлу * .bmp. Краще, якщо текстура не буде занадто дрібною; підійдуть монетки, камінчики, ягоди і т.д. Колір маски повинен бути не дуже контрастним і яскравим, щоб дивитися готову стереокартинки було приємно.
5
Знайдіть у настройках відстань між повторюваними елементами (Distance between eyes) і виберіть оптимальне значення. Стандартне значення - 1,5 дюйма, але якщо обсяг важко побачити, зменшіть це значення до 1,3-0,7. Врахуйте, що при зменшенні цієї відстані ефект глибини на зображенні буде також зменшуватися.
6
Налаштуйте щільність точок на дюйм (Resolution). Якщо ви будете дивитися картинки на звичайному моніторі, встановіть параметр на 72 або 96 DPI, а для роздрукування на принтері збільште щільність до 300 DPI.
7
В налаштуваннях текстур поставте галочку на Use Texture, щоб програма використовувала запропонований файл. Потім натисніть кнопку «Конвертувати» (Convert) і збережіть отриманий файл стереокартинки зі звичайним розширенням, * .bmp або * .ipg.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=v6vsWfRwIUQ