Як виховати у дитини почуття відповідальності. Як розвивати уважність у дитини школяра.

Виховуючи в дитині відповідальність або інші важливі якості, будьте готові до щоденного і безперервного процесу. Вам самим в першу чергу необхідно знайти витримку, звичку аналізувати будь-які ситуації і розмовляти з дитиною так, щоб не упускати ні своє, ні його гідність. Також потрібно вміло поєднувати контроль і надання свободи.
Інструкція
1
Спочатку обдумайте ситуацію. Вам необхідно знати, що можна вимагати від дитини , який рівень відповідальності відповідає її віку. Усвідомте, що інструментом виховання є ваша особистість, ваш приклад і умови, які ви створюєте будинку. В основі відповідальності лежить моральне виховання, тому вчіть дитину загальнолюдським цінностям, тому, що соціально прийнятно, що - ні, що є добро, що зло.
2
Встановіть ясні і незмінні правила в сім'ї, якщо ваша дитина знаходиться в ранньому віці. Це дозволить йому почувати межі світу, вашу надійність і закладе поняття про небезпеку і безпеки, що є основою відповідального ставлення до свого життя, здоров'ю. Забезпечте гнучкість сімейних правил і традицій, якщо дитина вже підліток. З дорослішанням кордону повинні розширюватися.
3
Закріплюйте за дитиною посильні обов'язки. Психолог-консультант журналу «Мама і малюк» Юлія Васількіна використовує поняття «зони відповідальності». У кожному віці вони різняться: це можуть бути і іграшки, і ліжко, і свій зовнішній вигляд, і вихованці, і домашні обов'язки різного рівня. Вік 5-7 років - ідеальний для закладання основ відповідальної поведінки, в цей час розширюються моторні та інтелектуальні можливості дитини, сфера його діяльності.
4
Давайте дитині можливість відчути наслідки невиконання своїх обов'язків, нехай і негативні. Це підвищує дитячу усвідомленість. Показуйте, що на ньому лежить особиста відповідальність як за кожен вчинок, так і за бездіяльність. Розмовляючи з дітьми, намагайтеся разом спрогнозувати наслідки того чи іншого вибору, розвивайте вміння аналізувати, передбачати результат ситуацій.
5
Стимулюйте самостійність в питаннях особистих інтересів дитини: захоплень, ігор, особистих речей, іграшок. Заохочуйте ініціативу, особливо якщо вона говорить про те, що дитина подумав, перш ніж зробити вчинок, нехай вам не сподобалося рішення або воно не було оптимальним. Обговоріть і проаналізуйте це, але не докоряйте, не ображайте. Вчіться довіряти і спілкуватися з дитиною на рівних - це важливий момент у вихованні почуття відповідальності.