Як навчити собаку приносити палицю. Як навчити собаку команді фас.

Уміння приносити палицю по команді «Апорт!» Вважається одним з основних навичок собаки, у якої є господар. Як правило, породистих псів навчають професіонали на курсах дресирування. Однак навіть любителю-собаківникові під силу натренувати свого вихованця
Інструкція
1
Починайте навчання собаки якомога раніше, в ідеалі - з щенячьего віку, поки тварина повно цікавості до навколишнього світу. Почніть тренування в замкнутому просторі, щоб «учень» не відволікався на сторонні предмети. Підійде великий коридор або передпокій в квартирі, або двір при своєму будинку.
2
Посадіть собаку поруч зі своєю лівою ногою, тримайте тварину на короткому повідку. У правій руці стисніть палицю. Окликніть свого вихованця по імені, після чого з криком: «Апорт!» Киньте палку на недалеке відстань і різко ослабте повідець. Якщо пес не виявляє інтересу до летящему предмету, дійте поступово. Спочатку спробуйте зацікавити собаку палицею як іграшкою: проведіть їй перед носом «учня», подражнити. Коли мета буде досягнута, і ваш підопічний спробує зубами вирвати предмет у вас з рук, дайте йому це зробити, при цьому знову голосно скажіть: «Апорт!». Це слово має асоціюватися тільки з палицею, тому не вимовляєте його за інших обставин.
3
Після того як собака взяла в зуби палицю (зробіть вигляд, що хочете відібрати видобуток, щоб пес закріпив хватку), пробіжіть з нею кілька кроків. Поверніться на місце і повторіть вправу. Через якийсь час, уже не даючи нову іграшку, кричіть «Апорт!», Кидайте палицю і разом з собакою біжіть до неї.
4
Коли пес засвоїть, що при певному слові йому потрібно бігти за «здобиччю», ускладніть завдання. Відпускайте тепер собаку одну, але, як тільки вона візьме палицю в зуби, окликайте свого підопічного по імені, говорите: «До мене!» І протягуйте руки з ласощами в долонях. Коли підійде, обміняйте палицю на ласощі з командою «Дай!». Повторюйте тренувальне вправу кілька разів, після чого ласощі приберіть.
5
Чи не засовуйте в пащу собаки палицю силою, навіть якщо вчення проходить без результатів. Врахуйте, що в середньому псу потрібно не менше двох тижнів, щоб засвоїти нову команду. Не поспішайте: за один раз повторюйте вправу лише двічі або тричі.
Для собак гра є способом пізнання світу, навчання життєвим навичкам і методом дресирування. Ще будучи поряд з матір'ю, цуценята в посліді починають грати один з одним. Коли ви принесете додому такого малюка, грати він буде вже готовий відразу, як тільки трохи освоїться.
Інструкція
1
Купуйте для цуценяти кілька іграшок. Немає сенсу щоразу купувати йому нову партію іграшок, коли старі вже не будуть викликати його інтерес. Просто розділіть все на дві частини і періодично міняйте їх. Собака буде сприймати їх, як нові.
2
Опинившись один в чужому домі, без своєї мами, братів і сестер, щеня буде нудьгувати. Тому ігри з господарем повинні замінити йому гри з однолітками. Залучіть його увагу до іграшки, дайте йому її обнюхати - познайомитися. Кидайте її на підлогу, робіть вигляд, що хочете наздогнати і забрати собі. Щеня з радістю включиться в гру. Тільки подбайте про те, щоб іграшка була невеликого розміру, тоді він без праці візьме її в зуби.
3
У грі з цуценям імітуйте своїми руками дії інших цуценят, їх метушню - перевертайте малюка на спину, Трепов його за холку, тягніть за одну з лап. Звичайно, намагайтеся не перестаратися і не заподіяти йому біль. Щоб вселити йому впевненість у себе і в свої сили, періодично піддавайтеся йому. Нехай цуценяті здається, що в нерівній сутичці з вашою рукою він вийшов переможцем.
4
Інші члени вашої родини, особливо діти, теж можуть грати з собакою. Але ви завжди повинні припиняти їх спроби перетворити пса в іграшку. Це загрожує перевтомою собаки і погіршенням її апетиту. Крім того, діти не завжди порівнюють свої сили і можуть заподіяти біль цуценяті.
5
Гра - один з методів дресирування молодих собак, це спосіб встановити дружні і довірчі відносини між ними та їхніми господарями. На вулиці, під час прогулянки, постійно спілкуйтеся і залучайте собаку в рухливі ігри - доганяйте один одного, кидайте їй паличку, заодно відпрацьовуючи апортировки.
6
Ви можете і відбігати від цуценяти разом з цікавлять його предметом. Коли він вас наздожене, змусьте його пострибати, щоб цуценя спробував схопити предмет зубами. Іграшки краще брати з собою на прогулянку з дому. Така іграшка буде служити відмінним призом у грі з пошуку захованого або «втраченого» предмета.
7
У грі, що імітує боротьбу за предмет, ви відпрацюєте з собакою хапальні навички, вміння відібрати у суперника «здобич». Ховаючись від цуценя, ви навчите шукати загубилися людей. Граючи з цуценям в догонялки і хованки, навчіть його команді «До мене».
Корисна порада
Доросла собака, що потрапила у ваш будинок з вулиці, перший час може зовсім не проявляти інтересу до ігор. Нехай це вас не турбує - грати вона обов'язково почне. Це відбудеться через деякий час, коли собака остаточно освоїться в сім'ї і відчує себе членом вашої «зграї».