Як лікувати панарицій на пальці. панаріхій лікування на нозі.

Гнійне запалення тканин пальця називається панарицием. Він виникає внаслідок зривання задирки, мікротравми через невдало зробленого манікюру та інших, здавалося б, незначних ушкоджень. Існує декілька різновидів захворювання, і в кожному випадку потрібно своєчасне лікування.
Інструкція
1
Причиною панариция є інфікування рани стрептококом або стафілококом. Через пару днів після мікротравми місце пошкодження червоніє, опухає, з'являється пульсуючий біль, яка досить швидко наростає і заподіює занепокоєння. При відсутності лікування інфекція поширюється, в результаті чого виникає озноб, підвищується температура тіла, погіршується загальний стан. Якщо допомога не буде надана і на цій стадії, великий ризик розвитку серйозних ускладнень, таких як: лімфаденіт, флегмона, остеомієліт і сепсис.
2
При панариції гній нерідко накопичується під шкірою, в районі околоногтевого валика і під самим нігтем. При відсутності лікування інфекція може проникнути до суглоба, кістки або сухожилию. Це не тільки болісно боляче, але і може привести до ампутації пальця. Саме тому лікування потрібно почати відразу після того, як була отримана травма.
3
Якщо ви травмували палець, негайно обробіть рану йодом і накладіть стерильну пов'язку, навіть якщо пошкодження здається вам незначним. Це зведе ризик розвитку панариция до мінімуму. Якщо запалення все ж утворилося, спробуйте впоратися з ним консервативними методами. Робіть гарячі ванночки для рук з використанням дезінфікуючих розчинів, наприклад, фурациліну або хлоргексидину.
4
Після проведення теплової процедури накладіть на палець пов'язку з диоксидином, левомеколем або маззю Вишневського. Міняйте її двічі на день.
5
За відсутності ефекту від консервативного лікування, зверніться до хірурга. Спеціаліст під місцевим знеболенням зробить невеликий надріз, очистить рану і накладе пов'язку з антибактеріальною маззю. У важких випадках можуть бути призначені антибактеріальні препарати для внутрішнього застосування.