Як створити щоденник у себе в комп'ютері.

Ведення щоденника нерідко допомагає не тільки зберегти спогади про які-небудь події, думках або настрої, іноді це заняття може стати інструментом самовдосконалення - одним з елементів аутотренінгу. Якщо ви не вважаєте, що щоденник обов'язково повинен бути рукописним, скористайтеся можливостями, які доступні користувачам сучасних комп'ютерів.
Інструкція
1
Найпростішим щоденником може стати звичайний Блокнот - базовий текстовий редактор, встановлюваний разом з операційною системою Windows. У ньому ви можете створювати нові записи, зберігаючи кожну в окремому файлі, а можете заводити новий файл для кожного чергового місяця або року. Якщо в найпершу рядок порожньої сторінки ви запишіть .LOG, то Блокнот перед кожною новою записом буде автоматично додавати час і дату.
2
Значно більші можливості по оформленню записів щоденника може надати текстовий процесор Word з популярного набору програм Microsoft Office. З його допомогою можна виділяти окремі записи шрифтом, кольором тексту або фону, вставляти активні посилання з інтернет-адресами, зображення (включаючи фонові), смайли і т.д. Крім того, в текстовому процесорі можна створювати зміст - збірка посилань для переходу до записів кожного нового місяця, року, тижні. В інтернеті можна знайти шаблони для оформлення сторінок щоденника. Деякі з них можна навіть не шукати самостійно, якщо ви використовуєте версії Word 2007 або 2010 - виберіть у меню розділ «Створити», потім знайдіть і клацніть секцію «Записи», а в ній - папку «Щоденники». У середню колонку буде завантажений набір доступних шаблонів оформлення, з яких виберіть найбільш підходящий і натисніть кнопку «Завантажити».
3
Існують і додатки, спеціально призначені для ведення щоденника. Виберіть і встановіть одне з них, якщо хочете максимально звільниться від рутинних операцій з файлами. Наприклад, додаток Efficient Diary має російський інтерфейс і багато можливості текстового процесора з оформлення записів щоденника. На додаток до цього воно саме займається впорядкуванням записів, створює змісту і може сортувати їх по датах, по темах, за групами тим або навіть по погоді або вашому настрою, зафіксованому в записах. При створенні щоденника програма пропонує поставити пароль доступу до нього - при бажанні ви можете вести два таких щоденника, один з них закривши від сторонніх паролем.